Soms vraag ik me af of dat nou opwindend is, een man die denkt dat hij de profeet van God is. Nu kan ik me enigszins voorstellen dat het je zintuigen aardig prikkelt wanneer je als profeet in de spiegel kijkt en wéét: hier staat de ware boodschapper Gods. Dan zwelt er toch wat op, en het is niet alleen je eigenwaarde. Jij bent bijzonder, en you know it.
Maar dan vrouwen. Het is alom bekend dat mannen met macht, geld en invloed het goed doen bij de dames, hoe lelijk of oncharismatisch ze ook zijn. Hoopjes pecunia triggeren de eierstokken, en invloed doet hetzelfde. Kijk House Of Cards en je weet dat het waar is.
Zou dat ook zo werken als ik claim de waarheid in pacht te hebben en van de één op de andere dag begin te verkondigen dat ik God’s speciale werktuig ben om de mens tot inkeer te brengen? Als dat zo is dan start ik direct het Bastianisme namelijk.
Fantastisch lijkt me dat. Je gooit wat religies op een hoop, pikt er de gaafste verhalen uit, geeft er een flinke slinger aan en spint het vervolgens zo dat jij de man bent. Een soort paus, die aanbeden dient te worden. Mensen vallen in katzwijm wanneer ze je zien, ze vallen flauw als ze je aanraken en het allermooiste: jij krijgt alles gedaan. Nieuwe auto? Geregeld. De mooiste dames? Geen probleem. Denk je dat eens in! Natúúrlijk sta je dan iedere morgen met een ferme erectie voor de spiegel!
Nou goed, gekkigheid uiteraard. Zouden er echt mensen bestaan die zulke bizarre ideeën hebben? Vast niet. Zijn er werkelijk meisjes die flauwvallen als ze hun goden zien? Vast niet. Nee, er is nog hoop voor deze wereld. Vertrouw mij maar.
Met dank aan de vrienden van StaatGeschreven.