Lekker dagje, lekker cruisen. Vloeiend met het verkeer over de snelweg, rollend over het driebaans asfalt. Met op rechts het vrachtverkeer en trage oude van dagen, in het midden degenen die zich aan de voorbeschreven snelheid houden en links de jakkeraars die er een pressieve relatie met hun gaspedaal op na houden, niet al te vaak achter het stuur zittend van een Audi of BMW.
Het gros van de automobilisten kan zich prima vinden in deze situatie. Een handvol randdebielen en argeloze types helaas niet. Dit zijn de mensen die op een snelweg waar je 120 km/u mag rijden, strak met 100 op de middelste baan blijven rijden. Niet alleen irritant, maar vooral ook levensgevaarlijk: achteropkomend verkeer dat het wél begrijpt moet midden op de snelweg vol in de rem of uitwijken naar links (BMW in je nek) of rechts, waar je je neus in de kont van een truck boort. Geloof me, er zijn betere konten om dat te doen.
Rita Verdonk – wie kent haar nog? – worstelde een jaar of wat geleden met dezelfde ergernis. Zij repte destijds over de Midden Baan Rijder (MBR), waarin ze veelvuldig een vrouw van alle leeftijden, vaak met de neus op de voorruit en twee (klamme) handen aan het stuur herkende; de oude(re) man, vaak in een Volvo of Saab en uiteraard de onvermijdelijke buitenlander, al dan niet bellend. Nu verschil ik behoorlijk qua politieke kleur met haar, maar dat maakt de ergernis er niet minder om. Ongeacht het geslacht, leeftijd of klamheidsgradatie van de handen: rij je op de middelste rijbaan, rij dan vooral lekker door. Wil je lekker traag rijden? Prima, maar ga dan vooral naar rechts.
HoeMannenDenken gaat nu in beraad over het ontwerp van een bijbehorende bumpersticker. Suggesties? Mail ze gerust!
“Aan de kant, gnoe”, vind ik persoonlijk een prima sticker om achterop mijn wijvenbak te plakken.
Ik wil zo’n ijzerwerk dat ouderwetse stoomlocomotieven voor op bevestigd hadden!
Dat kan ook, maar dat is zo moeilijk plakken.
Gewoon rustig afremmen, inhalen wanneer het kan en je er niet druk om maken. Want je hebt alleen jezelf ermee met verhoogde bloeddruk en stress, terwijl de MBR niet eens door heeft wat eraan de hand is.