OMG! De groep “The McMass Project” wil één miljoen dollar binnenhalen om een McDonald’s franchise te beginnen in de kerk. Hiermee zouden nieuwe “gelovigen” naar de kerk moeten worden gelokt. Respect voor de eerste priester die vol overgave door de kerk schreeuwt; ‘Can i get a Hallelujah! … And a Quarter Pounder? ‘
Is dit een Holy Hoax? Nee hoor, donaties kunnen reeds gedaan worden crowdfunding. Op Twitter kan er alvast merchandise gekocht worden. Ik kijk al uit naar de eerste reclameposter voor de vestiging met een afbeelding van Jezus waarop de rozenkrans is vervangen door een Onion Ring.
Want hoever gaan ze in de praktijk? Krijg je bij een Happy Meal een plastic Jezus action figure? En kun je het kartonnendoosje omvouwen tot kerststal? Slechts een kwestie van tijd voor de klokken op de kerktorens worden vervangen door een grote, gele letter M. ‘Heeft u misschien wat extra frietsaus bij mijn McHostie?’ Totaal niet verontrustend ook, een priester die een oogje in het zeil houdt bij de spelende jongetjes in de ballenbak.
God behoede dat dit een succes wordt. Voor je het weet, bouwen ze een moskee met een shoarmatent in de hal. Allemaal een stempel bij het bidden richting Mekka en bij een volle spaarkaart krijg je een gratis kapsalon. Voor 17,50 onbeperkt rijst eten bij een Boeddhistische tempel. Een kraampje voor de New Age praktijkruimte met zelfgemaakte glutenvrije lijnzaad crackers met bietjes, rozemarijn en een positieve vibratie.
Deze man komt nooit in de kerk. En ik ga er zeker niet vaker heen als ik na het vertellen van mijn zonden in de biechtstoel, mag doorrijden naar het volgende loket om daar mijn McFlurry op te halen. Als je met hamburgers nog zieltjes moet winnen, zou ik als kerk mijn verlies pakken. Een fastfoodketen in de kerk? Ik geloof er niet in.