Vanmorgen ging de wekker. Half 7. Vanuit de slaapkamer van Draak 2 klonk vrolijk kerstgezang. Voor de deur van Draak 2 stond een grijnzend jongetje van 6 met zijn knuffel op me te wachten. Naast me klonk licht gesnurk.
Ik heb mijn kleren aangetrokken en ben met de kinderen naar beneden gegaan. Koffie. De boterhammen gesmeerd. De kinderen heb ik op de bank gezet. 2 Boterhammen per draak. Feestboterhammen. Ik heb de tv aangezet, vlak voordat ik mijn tanden ging poetsen. De wasmachine heb ik zachtjes laten brommen. Daarna heb ik mijn jas aan gedaan. De draken heb ik een dikke knuffel gegeven en ik ben in de auto gestapt. Ik heb ze gevraagd om mama lekker te laten slapen. Het is immers vakantie. Voor haar.
Normaal duurt mijn forensisch ochtendritueel van filerijden een uur. Vanmorgen heb ik het in 40 minuten gehaald. De huizen naast de weg hadden de lichten nog niet aan. Vakantieperiode. Voor hen.
Op het werk aangekomen, heb ik de pc aangezet. Ik had welgeteld twee mailtjes. Spam.
Koffie gehaald. Boterhammen gegeten. Ik heb de nieuwssites bekeken en ik heb mijn Facebook bijgewerkt. Dat heb ik vandaag allemaal al gedaan. Tumtiedumtiedum.
Vanmorgen al heel vroeg belde mijn vrouw. De kinderen stuiteren door het huis. 5 Minuten nadat ik de voordeur achter me sloot kwamen ze mama wekken. Draak 1 had draak 2 geknepen. Of andersom. Draak 1 klaagt over hoofdpijn, draak twee heeft dorst. Als draak 1 wil tekenen, wil draak 2 kleien. Draak 1 wil een film. Precies de film die draak 2 per se niet wil zien. De kids kunnen elkaar niet luchten of zien en dat zal mama weten. Zo gaat dat altijd aan het begin van een vakantieperiode.
De boodschappen moeten nog gedaan worden. Oma moet worden verrast met een bezoek. De laatste kerstkaarten moeten op de post. Kleine klusjes in huis moeten worden opgepakt. Daarbij is het een bende in huis. De laminaatreiniger is op en de stofzuigerzak zit vol, dus ik kon niet poetsen. De auto moet eigenlijk nog even nagekeken worden. Er zit een piepje in.
Het gras moet gemaaid, het onkruid gewied. De band van de fiets is lek. Er zit kalk op de badkamermuur. De poes heeft vlooien. De pc is traag. De provider moet gebeld worden want internet valt regelmatig uit en de oven maakt een ratelend geluid.
Het moet allemaal voor 25 december geregeld zijn. Met kerst zit het huis vol, dus dan moet alles aan de kant zijn. We moeten in een klinisch schone woonkamer onze hors d’oevres happen zonder dat we gestoord worden door de laagvliegende oven. Dan smaken ze beter, die hapjes. Die hapjes die mijn vrouw tussendoor aan het voorbereiden is, omdat ze minstens 24 uur moeten opstijven in de koelkast.
Mijn vrouw werkt zich een slag in de rondte om alles op tijd klaar te krijgen, terwijl ze ondertussen de kinderen bezig houdt. Vanavond zal ze extra vroeg in bed liggen. Ze heeft immers vakantie; de drukste periode van een moeder met jonge kinderen.
Ik heb geen vakantie. Ik heb rust.
Overigens; om mijn vrouw te ontzien kook ik tijdens de kerstdagen. Gourmet.
Heerlijk.