En dóór. Aflevering 5 van onze zwaar heerschende rubriek: Dictator des Vaderlands. Geef een man macht en opeens weet je hoe hij denkt.
Hamvraag: Wat zou jij doen als je dictator van Nederland was?
Je macht is onbeperkt én je hoeft geen rekening te houden met mensenrechten of welk ander geneuzel dan ook.
Is het je grootste fantasie Dries Roelvink standrechtelijk te laten executeren? In deze rubriek kan het!
Deze week: Eddy Terstall (1964). Filmregisseur en de slimste Bekende Nederlander tijdens de Nationale IQ-test 2013. Dit jaar komt zijn film Meet Me In Venice uit.
Eddy, hoe wens je aangesproken te worden wanneer je eenmaal de Grote Leider bent?
Ceaucescu noemde zich “de denkende Donau,” dus die is al vergeven. Doe maar Zijne Schijnheiligheid.
Hoe gaat Zijne Schijnheiligheid gekleed?
Ik denk dat ik überhaupt de enige mag zijn met kleren aan. Dat is dan het keizerlijke privilege. En als ze zeggen dat de keizer geen kleren aan heeft, kan ik zeggen: “en jullie dan?”
Wie wordt je first lady? Alle vrouwen willen, dus kies maar uit.
Shakira dan maar. Die kan ook nog eens kaartjes voor Barcelona regelen…
Welke BN’er wordt jouw persvoorlichter, je eigen Iraqi Information Minister, en waarom?
Die grote vogel van Sesamstraat. Met Jan Roos erin.
Waar laat je je residentie bouwen en hoe ziet die eruit?
Ik ben wel heel erg van de helikopters. Zaalvoetbalveldje onder mijn eigen huis. Want daar blijf ik natuurlijk gewoon wonen. Alleen bouw ik er ondergronds wat faciliteiten omheen.
Wat is het eerste decreet waaronder je je handtekening zet? Iets wat ook meteen in één dag kan worden geregeld?
Als ik zelf keizer ben, ben ik natuurlijk opeens niet meer voor afschaffing van de monarchie. Verder zou ik Marianne Thieme minister van Dierenzaken maken. Zij krijgt dan de vrije hand om met keizerlijke goedkeuring dierenrechten te bevorderen.
Wat wordt je vijfjarenplan?
Alle gelovigen een week lang een ontbrainwashcursus te laten volgen. Bij de slimsten zal dat lukken. De domsten die nog steeds in die fantasieverhalen geloven, moeten dat vooral blijven doen. Maar we mogen ze dan wel naar believen uitlachen en zij ons.
Eventueel mag je een stroman benoemen. Je eigen marionet die voor de buitenwereld heel veel macht heeft, terwijl jij aan de touwtjes trekt. Wie wordt het?
Dion Graus. Met zo’n napoleon-hoofddeksel op. Frans pratend. Na kantooruren is hij dan een soort butler en verzorgt hij de dieren.
Hoe zullen jij en je bewind (na 45 jaar dictatuur cq verlicht despotisme) de geschiedenisboeken ingaan? Je eigen WikiPedia-tekst graag.
Zijne Schijnheiligheid Eddy Terstall 20-4-1964 Amsterdam – 24 Mei 2018 Dokkum.
Jouw beeltenis op de Dam in Amsterdam. Beschrijf het.
Een levensgrote E.T. Omdat hij dezelfde initialen heeft. Eentje die net over het randje van het koninklijk paleis kan kijken. Richting Jordaan.
Wil je nog iets kwijt over Mijn Nederland, die kleine, knusse dictatuur aan de Noordzee, waar jij de scepter zwaait?
Los van de onredelijke privileges die ik voor mezelf zal opeisen, zal mijn volk genieten van de vrijzinnigheid. Het zal verboden worden om vrouwen de patriarchale moraal op te dringen of geloofsdwang uit te oefenen op familieleden. Homo’s mogen zichzelf zijn en krijgen er zelfs een extra songfestival bij. Wiet wordt gelegaliseerd. Het bier is gratis. En het wordt er weer ouderwets gezellig.