Zeg eens eerlijk? Kijk jij?
Je vriend gaat de kamer uit. Zijn telefoon, waar hij al de hele avond mee bezig is, ligt op de tafel. Kan jij de verleiding weerstaan om zijn telefoon te pakken en te gaan zoeken?
Of heb je blind vertrouwen in je vent?
Stel. Al dagen merk je dat je vriend meer met zijn telefoon bezig is dan met jou. Elke keer weer wordt jullie diepzinnige relatie verstoord door het gepiep en getril van zijn té kekke IPhone. Intuïtief grijpt hij zijn gsm en bekijkt de laatst ontvangen App. Een glimlach verschijnt rond zijn lippen. Hij tikt snel iets terug, grijnst nog een beetje harder en stopt snel zijn mobiel terug in zijn borstzak. Vervolgens is hij vergeten waar jullie emotionele gesprek over ging. Hij verontschuldigt zich niet eens.
Dan ligt daar zijn telefoon. Eenzaam op het dressoir. Onbeschermd.
Je vriend staat onder de douche gruwelijk vals een of ander kutnummer van Kane te blèren. Horen doet hij je niet, daar ben je de afgelopen dagen al achter gekomen.
Pak jij hem? Doe je het? Eerlijk zijn.
Jij doet dat.
Natuurlijk pak je zijn telefoon. Natuurlijk ga je zoeken. Je wil immers weten wat er aan de hand is.
Wat heeft hem de afgelopen dagen zo afwezig gemaakt? Waarom heeft hij meer aandacht voor dat apparaat dan voor jou? Wat is de reden dat hij angstvallig zijn telefoon bij zich houdt? Kortom; wat heeft hij te verbergen.
Want daar ben je ongelooflijk bang voor. Voor wat je vindt.

Het is interessant om van tevoren te bedenken waar je precies bang voor bent.
Waarschijnlijk denk je aan een andere vrouw.
Ben je bang dat hij niet ongevoelig is voor de avances die een veel te slank en veel te blond meisje hem schenkt? Dat hij gniffelend terug stuurt al een vriendin te hebben, maar dat er over te praten valt?
Of ben je bang dat het initiatief heeft genomen? Dat hij is begonnen met avances maken?
Er zit een significant verschil in.
In het geval dat hij niet ongevoelig is voor de aandacht van een ander meisje kan je het hem niet eens kwalijk nemen. Kijk naar jezelf. Als die ene sportinstructeur jou complimenteert over je strakke heupen glij ook jij van je loopband. Dat is een heel normale reactie. Waarom denk je dat die instructeur juist jou dat compliment geeft?
Maar als jouw vent zelf het initiatief neemt, dan blijkt hij een player te zijn. Dan zoekt hij bewust de mogelijkheid van een scharrel op. De klootzak.
Wat doe je?
Wacht je tot hij onder de douche vandaan komt en scheld je hem de huid vol? Trek je je kleren uit en ga je bij hem in de douche staan om hem de meest heftige orgasme ooit te bezorgen? Niet om hem te laten genieten, maar om hem te laten voelen hoe lekker ondeugend je bent?
Of pak je meteen zijn koffer en wijs je hem de deur?
Misschien bel je die blonde slet op. Scheld je dat stuk stront volledig uit. Kan ook.
Wat als je erachter komt dat hij achter je rug om bezig is om een surprise party voor je te regelen? Omdat je volgende week jarig bent?
Wat als je leest dat iedereen zijn of haar mond moet houden omdat hij op dat feest dé vraag gaat stellen? Hoe reageer je dan? Oprecht verrast is geen optie meer, als iedereen ineens vanachter de bank “gefeliciteerd” gilt. Hoe goed kan jij acteren?
Ik denk wel dat je heel blij bent om te lezen dat hij volledig te vertrouwen is. Jouw man, die je drie seconden geleden nog verdacht van de meest wanstaltige achterbakse praktijken, blijkt de meest leuke en lieve man van de wereld te zijn!
Jammer alleen dat jij zo’n onbetrouwbare trut bent.






Ha geweldig geschreven, ik denk dat de conclusie van het verhaal is om elkaars privacy te respecteren en dus ook niet bij elkaar in de telefoon gaan zitten te neuzen. Dat is eigenlijk gewoon een vertrouwensbreuk, en mocht hij er achter komen dan kun je wellicht wel rekenen op een fikse ruzie.
Ik zou het iets geheel nieuws vinden als hij niet zou zeggen met wie hij sprak. Dat zwijgend appen is mij niet bekend. Hij is een echte kletsmeier.
Verrassingen zouden daarom beter per e-mail geregeld kunnen worden denk ik.