Volgens mij hebben we een nieuwe Wet van Godwin. Wet van Godwin: Als een discussie lang genoeg duurt, maakt altijd iemand een vergelijking met Hitler of de Nazi’s. De nieuwe Wet van Godwin gaat over asielzoekers. Want elke discussie die wij nu voeren komt uiteindelijk een keer uit op het asielzoekersvraagstuk. Vervolgens maken we alsnog een vergelijking met de wandaden van onze oosterburen, maar dat terzijde.
Omdat ik niet van lange discussies houd, wil ik deze keer gelijk beginnen met het asielzoekersvraagstuk. Dat verkort de discussie drastisch.
Het is vandaag nationale klaagdag op Facebook. Tijd voor de dames van De Telegraaf om eens te klagen. Omdat we beginnen met Godwin, kruipen we in de huid van een vrouwelijke vluchteling om ook eens lekker te klagen.
De maandelijkse periode
Poh, het zou je maar gebeuren. Halve familie dood, kinderen dood op een strand aangespoeld, welkom geheten door schoppende inboorlingen en JA HOOR, het begint van onder te bloeden. En je bent al zo chagrijnig.
Niks om aan te trekken
En je onderbroek is al vies..
Bad Hairday
Een rode onderbroek, niets om aan te trekken en je haar gaat niet in die gewilde krul zitten. Kan het nog erger?
Gewicht
Geen commentaar.
Ouderdomsverschijnselen
Uren in de zon doorgebracht en eindelijk een spiegel gevonden. Je vreesde het al en nu is het echt waar: je wordt oud!
Schoonouders
Bevinden je schoonouders zich ook nog eens in hetzelfde vluchtelingenkamp..
Rotzooi in huis
Tja, op reis blijft het altijd een beetje een rommeltje, hoe je het ook wendt of keert.
Mannenrotzooi
Zie vorige klacht.
Voetbal op TV
Had je eindelijk een romantisch avondje gepland, gaat je man met al zijn duizend nieuwe vrienden Al Majd tegen Al Misfat zitten kijken. Gelukkig had je toch geen zin om het huis uit te gaan, met je ouderdom, bad hairday, rode onderbroek en niks om aan te trekken.
Je kind dat op de meest ongelegen momenten naar de wc moet
Zucht, ook dat nog. De hele dag hoeft ‘ie niet en dan worden er zakken rijst uitgedeeld en dan moet ‘ie ineens heel nodig.
Speelgoed dat knippert en geluid maakt op het moment dat jij er geen zin in hebt
Hartstikke leuk dat groep 2 van de ST. Michaelschool uit Lierderholthuis speelgoed opstuurt. Maar al dat geknipper en die herrie, dat is zelfs voor een vluchteling te veel.
Iets niet kunnen vinden
Wat zocht je nou ook alweer? Je merkt dat de zon en de stress je geheugen aantasten. Oh je weet alweer wat je kwijt was: je huis!
Vies weer
De zon begint hard te schijnen exact op het moment dat jij met je nieuwe coupe de la mer naar buiten komt, een golf die je gestijlde lokken in een fractie van een seconde transformeert naar krullend haar of gesmolten stoeptegels. Terwijl jij nét hebt besloten om met je naaldhakken naar de voedselvoorziening te gaan: ir-ri-tant!
Vertraging met het openbaar vervoer
Al weer weken onderweg en weer vertraging. Dat openbaar vervoer in Europa is ook niet meer wat het geweest is. Hoe ga je nu ooit op tijd komen voor.., ja voor wat eigenlijk?
Eten in de trein
En dan gaat het al zo langzaam, gaan er nog mensen lopen eten ook. En dat terwijl jouw maag knort alsof je al weken niet gegeten hebt (echt waar!).
(Ik wil hier niemand mee beledigen en ik wil ook niet over de rug van vluchtelingen proberen te scoren. Soms moet een mens gewoon even relativeren om de waarde van welvaart opnieuw te bepalen.)