Je weet van tevoren bijna zeker dat hij het onmogelijke probeert. Dat een meisje waar op het eerste gezicht weinig mee mis lijkt te zijn, zich NO WAY laat inpalmen door die kansloze jongen. Een kneus die eruitziet als een kneus, die praat als een kneus, zich gedraagt als een kneus. Die zich als een kneus laat behandelen door een schreeuwerig type dat zich versiercoach noemt. En die hem wel eventjes gaat leren meisjes in bed te krijgen. Want om neuken gaat het.
Al vanaf de eerste seconde zat ik met kromme tenen te kijken naar aflevering 1 van het EO-programma 3Onderzoekt over de versiercoachbusiness. Een deerniswekkende parade van mannelijke stoethaspels trok voorbij. Oerkreten slakend op teken van hun coach. Alle verwachtingen leken de eerste pakweg 20 minuten glansrijk uit te komen. Zo’n sneue jongen die zomaar op straat achter een meisje aandribbelt, aan haar mouw trekt en haar in erbarmelijk Engels aanspreekt met de beste openingszin die hij (of zijn versiercoach) wist te verzinnen: ‘You really have a nice energy.’ (ondertiteld met: ‘Je hebt een leuke uitstraling.’)
Engels want de stoethaspels waren met hun goeroe naar Polen getogen en daar spreken de meisjes geen Nederlands. Misschien was de filosofie dat Poolse meisjes makkelijker zijn. Of wanhopiger. De georganiseerde versiertoer kostte € 1497 de man. Zo te zien inclusief hostel. Geen echt hotel. Om het betaalbaar te houden, zullen we dan maar zeggen. Want zo’n coach kan het natuurlijk niet voor niets doen.
Als het meisje op de vlucht slaat na de hakkelend uitgebrachte pickup-line, is de analyse van de coach dat tweehonderd procent inzet niet genoeg is. Driehonderd procent moet het zijn. Driehonderd procent waarvan? denk ik dan. Driehonderd procent van een kneus zijn drie kneuzen. Die samen drie keer zoveel fout kunnen doen.
Maar in de laatste vijf minuten begonnen tegen alle verwachtingen in de kansen te keren. Waarschijnlijk waren de seksueel gefrustreerde jongens in een alles-of-niets-mood terechtgekomen. Een jongen dronk samen met een meisje een kopje koffie in een Pools café. Een ander rapporteerde maar liefst twee meisjes met enig resultaat op straat lastig te hebben gevallen. Al werd nog niet duidelijk of het feitelijke target: uitwisselen van lichaamssappen in zicht kwam.
De voornaamste gedachte achter de coachingsmethodiek van de versiergoeroes lijkt te zijn dat ze het gewoon even voordoen. Zij kunnen namelijk bogen op talrijke seksuele successen. Dan moet je iets goed doen. De meest succesvolle van Nederlandse bodem had op zijn drieëntwintigste al 204 meisjes zijn bed in weten te lokken. Jeroen Pauw, eat your heart out. Vaak met methoden die voor nogal vrouwonvriendelijk doorgaan. Dat schijnt dan weer een soort sport te zijn. Julien Blanc, een Canadees Zwitsers exemplaar kwam er vorig jaar mee in het nieuws. Vrouwen meteen bij hun nekvel pakken en naar zijn kruis duwen, het schijnt te werken voor hem.
Ik snap die cursisten wel, natuurlijk wil je seks. Die coaches snap ik ook, die maken van hun sterke kant hun beroep. Ik snap zelfs dat er vrouwen zijn die zich graag laten vernederen. Het schijnt in de vrouwelijke genen te zitten. Overblijfsel uit primitieve tijden. Steekt nog hier en daar de kop op. Kunnen ze aan werken. Als ze willen.
Maar een reisje naar Polen kan nooit genoeg zijn om van een Hollandse kneus een oerman te maken waar Poolse vrouwen spontaan van door de knieën gaan. Ik moet nog even een slag om de arm houden tot ik de tweede aflevering heb gezien. Maar naar verluid komen dan de echte successen. Zouden vrouwen dan toch door elke Jan Joker met een natte vinger te lijmen zijn? Volgende week woensdag de ontknoping.