De kranten staan vol over vluchtelingen. Als je de radio of de tv aanzet, vliegen de Syriërs je om de oren. Het vluchtelingendebat domineert de lunch-conversatie en de borrelpraat. Eigenlijk is dat helemaal niet eerlijk. Want er is een steeds groter wordende groep Nederlanders die langzaam maar zeker steeds meer ontheemd raakt uit onze samenleving. De PVV’ers. Deze groep wordt helemaal ondergesneeuwd en dat is niet de bedoeling. Dat kan niet gebeuren in Nederland. Dat mag niet gebeuren in Nederland.
Vandaar ook mijn oproep: Neem een PVV’er in huis. Ik heb zelf al een poster opgehangen voor het raam, “PVV’ers zijn welkom.” Deze groep is bang, angstig. Ze herkennen hun vaderland niet meer, althans dat zeggen ze. We kunnen ons daar best een beetje empathisch tegenover opstellen. Het moet ook heel beangstigend zijn om ineens niet meer in je eigen land te wonen. De grote roerganger van de PVV zwerft zelf ook al tijden rond. dus met zo’n voorbeeld is het ook erg lastig volgen. Verder claimen ze bijna allemaal vervolgd te worden door de linkse kerk. Persoonlijk weet ik niet wat dat is, maar ja, ik ben niet religieus. Ik heb niet zoveel met mannen in jurken en helaas zijn die onontkoombaar in de monotheïstische religies.
Sinds een week heb ik nu een PVV’er in huis. Het is een alleraardigst mannetje. Vriendelijk, spreekt een wat moeilijk verstaanbaar dialect, dus communicatie blijft lastig. Maar hij eet gewoon wat de pot schaft. Al gromt hij wat bij pasta en boboti – hij smulde van de boerenkool. Die vloog er in ieder geval in. Hij kijkt graag TV en heeft als hobby reageren op NUjij. De Volkskrant en andere kranten wil hij niet lezen. Waarschijnlijk houdt hij meer van plaatjes kijken en wat minder tekst. Dus daarom hebben we nu een proefabonnement op de Telegraaf. Verder valt het op dat hij snel schrikt. Een filmpje op internet of een spannend artikel op GeenStijl en hij is uren van slag. We denken dat het komt door zijn oorlogstrauma. Wanneer hij schrikt, dan gaat hij schreeuwen en met zijn vinger wijzen. Recht in je gezicht. Hij brult dan heel snel dingen als vol is vol, of eigen volk eerst – maar dat zal wel de cultuur zijn. Zo is er ook iets met zwarte piet. Het is voor hem heel belangrijk, al ontbeert de discussie twee keer per week met name de argumenten waarom zwarte piet moet blijven.
Volgende week gaat hij weer weg, hij krijgt eindelijk een sociale huurwoning. Ik ga hem toch wel missen hoor. Ook al begreep ik maar een tiende van wat er uit zijn mond kwam, met al dat gebrabbel was het zelden stil in huis. Ik kan het echt aanraden, zo’n PVV’er. En wie weet, als meer mensen hun huis open zouden stellen, dan krijgen ze misschien wat meer mee over de Nederlandse samenleving. Dat is voor hen ook een stuk gemakkelijker later.
Eens kijken of ze je de zwarte piet toespelen. 😉
Geweldig geschreven, complimenten, laten we idd vooral de humor erin houden tussen al die bangmakerij ….ik wil er wel een in huis, hem nog wat hagen die gesnoeid moeten worden…;)
Beetje zielig en denigrerend bericht. Links of rechts hebben beiden recht op hun mening en beide kanten zullen een beetje gelijk en ongelijk hebben!
Heerlijke humor. Waarom in vredesnaam “denigrerend”? Voor u bestaat in Nederland ook alleen links en de PVV? Niks middenpartijen?? Wonderlijk weer.
Humor !! geweldig
Jouw Text in jouw artikel:
Ik heb niet zoveel met mannen in jurken en helaas zijn die onontkoombaar in de monotheïstische religies.
Mijn Antwoord:
Dan kun je beter niet bij mij op de koffie komen want ik woon in een Alochtonen buurt, bij mijn wonen bijna geen Nederlanders meer, en hier bij mij loopt iedereen in een Jurk, Ze noemen zich Moslims en ze willen hun eigen geloof in Nederland integreren. Ze gaan daar heel ver in, ze willen zelfs een heilige oorlog voeren om hun zin te krijgen.
Maar voor de rest zijn het hele aardige mensen, ik mag zelfs met mijn 49 jaar hun 18 jarige dochter trouwen, ze houd wel niet van mij, maar haar papa heeft gezegt dat ze mij moet trouwen en van mij moet houden. Ik heb haar papa uit dank € 30.000 gegeven.
Ze had nog nooit sex, dus ik verheug mij op de huwelijks nacht. Ook is ze heel makkelijk in de omgang, ze loopt altijd netjes 3 meter achter mij, en ze gaat nooit alleen zonder mij op de straat ook gaat ze niet werken en auto rijden, dat wil ze niet, want dat mag niet van haar geloof. Ze wil liever voor haar man (ik) en haar familie zorgen, cariere vind ze niet zo belangrijk, aldus heeft ze een goede instelling.
Die Nederlandse Cultuur vind zij en haar familie maar nix, daarom blijven ze ook liever onder elkaar, dan kunnen ze zo leven zoals ze het thuis hebben gedaan. Wel ontvangen ze kinderbijschlag en een uitkering, die sturen ze dan naar hun familie in hun thuisland, dat vind ik heel lief van ze, dat ze aan hun familie denken die niet hier kunnen wonen, zoiets zie je in de Nederlandse mentaliteit niet terug.
Nou meneer Freek de Man, als u toch nog naar mij toe wilt komen voor een bakkie koffie, kom dan beter middags, dan is het niet zo gevaarlijk, tot dan.
Groetjes Frank,
Haha dit bericht laat weer zien hoe dit artikel klopt! Beste PVV’er, een ultra kleine meerderheid van de moslimas mogen geen auto rijden of werken. Je wereldbeeld is een beetje scheef. Vandaar dit initiatief: neem een PVV’er in huis! Dan leer je eens hoe het echt zit met de wereld.
Typische reactie….vol taalfouten, pvv stemmer?
PVV ismet hoofdletters
Na een punt begin je weer met een hoofdletter.
Jeetje wat een dom bericht! Ik ben ook een moslima en getrouwd met een man van een andere nationaliteit, wel moslim. Hij heeft een eigen zaak, ik zit in een buitendienst functie (heb je wel een rijbewijs voor nodig)! We zijn even oud en zijn geïntegreerd in de maatschappij. We hebben samen onze bruiloft gefinancierd, ouders hebben ons vrijgelaten in onze keuzes. Dragen geen “jurken”. Trekken geen uitkering. Hebben tot hun pensioen hard gewerkt!!!! En mijn hele omgeving is zoals wij, dus generaliseren is ook een vak apart!!!
Mooi, Bouchra. Ik ken er persoonlijk ook veel meer die (zoals jij) goed hun weg gevonden hebben in de Nederlandse samenleving, of druk bezig zijn dat te proberen, dan mensen die de boel versjteren. Rotte appels zullen er wel altijd zijn, onder immigranten en moslims is dat niet anders dan onder Nederlanders, christenen of welke groep dan ook.
Verder vind ik het hilarisch dat jouw bericht qua taal beter in elkaar zit dan dat van “echte Nederlander” Frank.
Ik wil niet denigrerend zijn, maar de spelling van je Nederlandse taal is beroerd in dit stukje. Toch ook een belangrijk onderdeel van de cultuur.
Het artikel vind ik helemaal niet leuk of grappig. Natuurlijk snap ik dat het satire is, maar deze pakte me gewoon niet. Jouw reactie daarentegen vond ik dan juist wel weer leuk 🙂 Jammer dan weer dat daarvan de satire niet wordt herkend door de reageerders.
Ik gooi het op de schrijfstijl.
Ik hoop dat iemand je snel in huis neemt. Je hebt het nodig.
sterkte
Als we toch de humor ervan in moeten ziendan vind ik die van Frank van Berkom toch het meest van toepassing hoe onze hedendaagse maatschappij gezonken is
Ik vind deze column meesterlijk en moest er erg om lachen maar toch, maar toch ……. ik heb zo een PVV aanhanger dichtbij in mijn leven zitten, zo iemand die als ze over Pim Fortuyn spreekt het over “onze Pim” of “Pimmetje” heeft, want ja Pimmetje had het toch maar allemaal goed gezien en gelijk gehad toen én nu ;-))) Maar is het niet te makkelijk om een beetje badinerend naar deze groep mensen te kijken die de PVV volgens de peilingen bij de volgende verkiezingen de grootste partij van Nederland gaan maken want hun angst is volgens mij echt. Het feit dat ik haar angsten irrieëel vind helpt (net als bij iedere angst) haar niet minder bang te worden, ratio versus sterke emotie werkt niet zo goed.
Ik vraag me af of dit de beste manier is om hiermee om te gaan waarmee ik bedoel: Hoe zorg je dat je niet jezelf boven de ander plaatst zoals in deze column gebeurd en je superieur waant aan deze groep mensen?
Humor relativeert en overwint alles
Ok.ok ik heb een beetje té smakelijk gelachen om dit. Zo zielig allemaal lol
Bedankt voor deze kleine opluchtende humor (relativeert weer lekker) Dit zijn toch types die ik soms als bedreigend ervaar.
De humor van de omkering. Leuk, voor mij. Misschien denkt een PVVer daar anders over. Maar ik wordt de laatste tijd ook wel bang voor bepaalde mensen. Als ik beelden zie van jonge mannen van de NVU die naar de informatieavonden gestuurd worden, of beelden van Pegida… Ik zou daar niet naartoe durven gaan om mijn nuancerende mening te geven en dat is slecht voor de opinievorming, want zo kan het beeld ontstaan dat die schreeuwers in de meerderheid zijn. En een boodschap die vaak herhaald wordt, wordt steeds vaker voor wáár aangenomen.
Tja Janic,
deze oude taart stond in haar actiejaren gewoon voor een zaal met destijds aanhang van de CD, de toen extreemrechtse racisten van Janmaat haar tegengeluid te verkondigen, ben voor de duvel niet bang :-p Die lui kwamen ook niet uit onze buurt maar expres naar inspraakavonden om de mensen op te ruien en rellen te trappen, ze zorgden er dan voor dat door hun geschreeuw zo een avond moeizaam verliep en boze buurtbewoners agressief werden.
Dat was dan weer wekenlang zorgen dat de gordijnen dicht waren (ivm de kans op stenen door de ruiten, gelukkig woonde ik 1 hoog wat het een tikje lastiger maakte maar niet hoog genoeg was om veilig te zijn) en opletten wie er in de buurt van de voordeur stonden of rondhingen. In mijn ervaring zit er af en toe een gek tussen die solo iets ernstigs doet zoals een brandbom naar binnen gooien maar zijn de meeste van die agressieve schreeuwerds lafbekken die alleen in groepsverband en dan bij voorkeur tegen de politie of een groep andersdenkenden echt fysiek bedreigend worden en een schop of klap uitdelen na zichzelf opgejut te hebben.
Ik houd me vast aan een tekstregel dat op een Amsterdams oorlogsmonument geschreven staat en volg mijn normen en waarden en boven alles mijn hart:
“Een volk dat voor tirannen zwicht, zal meer dan lijf en goed verliezen,
dan dooft het licht ……. ”
Die schreeuwerds, brandstichters, agressievelingen van nu dan de NVU zijn tirannen die ander met geweld hun wil op proberen te leggen en als ik daarvoor zou zwichten kan ik mezelf niet meer in de spiegel aankijken, toen niet en nu niet met alle begrip overigens voor anderen die niet mijn keuze maken 😉
Waarom wordt die sociale huurwoning er in de laatste alinea bijgehaald Dat komt denigrerend over, en dat is nou net iets wat we als niet-PVV-ers moeten gaan doen.
Ik mag niet langskomen. Ik ben SP’er maar denk er hetzelfde over, ik herken inderdaad Nederland niet meer. Zij wilden hier wonen maar ik wilde niet daar wonen, maar daar wordt langzaam maar zeker geimporteerd. Natuurlijk moeten we die mensen helpen, maar dat hoeft van mij niet perse hier, zelfs liever niet.
En nee ik ben verkapte PVV’er, teveel andere onderwerpen onderschrijf ik niet in hun partij programma.
Haha, leuk geschreven. En je hebt gelijk, onder PVV’ers bevinden zich ongetwijfeld de nodige tokkies, sociaal zwakkeren, uitkeringstrekkers, laaggeletterden etc. Maar jij beschouwt jezelf dus als een hoger soort mens? Op het gebied van IQ, salaris, vermogen, opleiding etc. heb je altijd baas boven baas. Iemand in een sociale huurwoning is minder dan jij, omdat jij in een villa van 5.750.000 euro in Aerdenhout woont? Wat zeg je? Heb jij ook maar een koopappartementje van maar 4.5 ton? Jezus, ze zouden jou echt je stemrecht af moeten nemen. Zo’n armoedzaaier kan ik echt niet serieus nemen.
Het is een humoristisch stukje (lees: satire).
Satire:
“Een satire of hekeldicht is een kunstvorm waarbij vaak op humoristische wijze maatschappijkritiek wordt gegeven. De kritiek kan geleverd worden via parodie, ironie, sarcasme, pastiche en karikatuur. De doelwitten kunnen personen, politici, tradities, religie, kunstenaars, entertainers, media, normen, waarden, trends zijn.”
Zelfs als we dat buiten beschouwing laten, is het vooral het denkbeeld van de hier omschreven nederlander waar de schrijver zich boven verheven voelt. Niet zozeer als persoon (en de daaraan gekoppelde rijkdom, of het gebrek daar aan), maar de ethiek. Daarover moet en zal gediscussieerd blijven worden om polarisatie te verminderen en gevaarlijke excessen (zoals geweld) zo veel mogelijk de kop in te drukken. Het gevaar zit hem in het hokjesdenken, totaal gebrek aan relativeringsvermogen en uiteindelijk het afsterven van menselijk wederzijds respect, begrip en empathie. Dan maakt het niet uit hoe goed die schreeuwende PVV’er het wellicht bedoelt, hoe zeer hij zijn famillie denkt te kunnen beschermen, hoe veel hij verder ook bijdraagt aan de samenleving, hoe gezellig hij ook moge zijn bij de koffie automaat. Zodra hij vervalt in rechts-extremistische denkbeelden, xenofobie, angst- en paniekzaaierij, opruiing en haatzaaien en boven al elke vorm van discussie en redenatie vermijdt, dan is enige mate van intellectuele arrogantie m.i. hoogstnoodzakelijk.
Als WO2 kenner moet ik overigens zeggen dat ik je nickname hoogst markant vind…
Een stukje humor over de PVV kan natuurlijk geen kwaad in een discussie die is gekaapt door malloten bij zowel de voor als de tegenstanders. Bij de tegenstanders wordt het geluid overstemd door de barbarij van de NVU en je zou haast denken dat ze worden ingehuurd door de politiek correcte elite in dit land om de groep die zich oprecht zorgen maakt neer te zetten zoals ze worden neergezet. Maar in de (zeg maar ) pro vluchtelingenkamp zie ik een zelfgenoegzaamheid die ik zeker zo gevaarlijk vind als wat er door de NVU wordt neergezet. Een zelfgenoegzaamheid die het niet correct vind om moslims in de hoek te drukken, maar wel correct vind om mensen uit een ” lagere” sociale klasse neer te zetten als dom, barbaars en ander lelijk spul. Diezelfde mensen hebben er minder moeite mee dat onze maatschappij in sociale groepen wordt opgesplitst. Datingsites voor hoger opgeleiden, verzekeringen voor hoger opgeleiden zijn heel normaal geworden maar zijn zeker net zo onethisch en gevaarlijk als het geschreeuw van de NVU.
Applaus
Hear, hear!
Hoewel ik je punt begrijp, zit er wel degelijk een groot verschil tussen het wegzetten (en buitensluiten; lees: grenzen dicht) van mensen op basis van hun afkomst en/of geloof, en het vanuit ethisch en humanitair oogpunt blijven voeren van discussies om rechts-extremistisch gedachtengoed zo veel mogelijk de kop in te drukken, ter voorkoming van excessen, verharding en polarisatie.
Hoewel er ook schorriemorrie rondloopt tussen, laten we voor het gemak zeggen, het linkse pro-immigranten kamp, reageert de grote meerderheid vanuit hun weerzin tegen xenofobische en fascistoïde uitingen van een groeiende groep mensen. Maar zij zullen hun kinderen toch echt niet vertellen met een boog om PVV’ers heen te lopen, geweld tegen PVV’ers prediken of roepen dat we PVV’ers bij de eerste de beste overtreding der wet maar buiten de landsgrenzen moeten donderen.
En laten we eerlijk zijn, een zekere mate van stereotypering is noodzakelijk om het algemene debat begrijpelijk te houden. Een zekere mate van, dus wel oppassen dat je het enkel gebruikt om de grote lijnen van het kader te tekenen, niet als onwrikbare basis voor vooroordelen.
En die stereotypering laat inderdaad zien dat er behoorlijk veel mensen met een bepaald intellectueel niveau (ongeacht opleiding of inkomen) eerder geneigd zijn in rechts-extremistische denkbeelden te vervallen dan mensen van een ander intellectueel niveau. Mijns inziens is het al dan niet hebben van een ‘open mind’ de belangrijkste kernfactor in het hele debat. En hoewel het nooit een hoofdpunt van de discussie mag worden, vind ik het wel degelijk een factor die benoemd mag worden. Als jij je aansluit bij een schreeuwdemonstratie van Pegida omdat jij het nodig vindt om mensen bij voorbaat te veroordelen en buiten te sluiten op basis van afkomst en geloof, dan dien je ook maar mans genoeg te zijn om een gezonde portie repliek in je gezicht te krijgen. Ter bevordering van de zelfreflectie, zeg maar.
mooi geschreven!
De reacties waarin verbolgen gereageerd wordt op de veronderstelde badinerende stereotyperingen van ‘PVV stemmers’ verbazen me. Wat dit satirische stuk juist (ook) aanhaalt is dat stereotyperingen en generalisaties en daarmee het gebrek aan relativering en diepgang dodelijk zijn voor een inhoudelijke discussie.
Laten we wel wezen, het generaliseren en hanteren van stereotypen als het om buitenlanders en m.n. moslims gaat is tot een kunst verheven door PVV politici, hun aanhang. Hoe korter de badinerende kreet over de gevaren van de islam en moslims, hoe makkelijker de boodschap te verteren en verkopen lijkt. Alsof diepgang en relativering de discussie alleen maar lastig maken. De gehanteerde oplossing is dan ook simpel, alles over een kam scheren en ‘ze’ kunnen elkaar allemaal weer napraten.
Dit is een duidelijk staaltje ‘ de pot verwijt de ketel’. De PVV’ers mogen ongebreideld stereotyperingen gebruiken, generaliseren en hele groepen belachelijk maken. Maar owee als je dat (ook in een satirisch stuk) terugkaatst. Niet echt sterk….
Regelmatig wordt de draak gestoken met andere partijen. Maar nu het over de PVV gaat klopt het niet? Tsjongejonge : wat kinderachtig.
A) Wat anderen doen moeten ze zelf weten bovendien gaat het niet om ene partij waar de draak mee wordt gestoken maar om de mensen die die partij aanhangen.
B) Het gaat er niet om dat het niet mag het gaat erom dat je zelf niet beter bent dan die PVV-er die iedere moslim naar een bepaald stereotype beeld wegzet als jij dat ook doet.
C) Jezelf superieur wanen vanuit jouw eigen heilige gelijk is in mijn optiek niet iets wat je tot een beter, leuker of prettiger mens maakt.
D) Neerkijken op grote groepen mensen in de samenleving is wat de PVV doet. Als niet PVV-ers precies hetzelfde doen hoeveel recht hebben ze dan nog om de PVV-er daarop te bekritiseren?
Touche, daar heeft u gelijk in. Ik denk persoonlijk, dat het beter is te accepteren dat er mensen zijn die niet mijn mening delen. Door niet meer naar een ander te luisteren, geef je diegene het gevoel dat zijn mening niet meetelt. Maar hoewel het stukje redelijk satirisch is, moet men er voor op passen, zichzelf niet boven een ander te plaatsen.
Een bevolkingsgroep afzeiken, zoals in dit artikeltje, draagt net als de ‘minder, minder’-uitspraak van Wilders bij tot de verharding in onze samenleving, die toch al tamelijk verhard is.
Hier wordt subtiel woordgeweld toegepast; je moet niet gek opkijken, als minder woordenrijke tegenstanders straks een steen door je ruit smijten. En dan zeker aangifte doen, terwijl je zelf eerst mensen getart hebt.
Als je eerst mensen met woorden tot waanzin drijft, die gewoon niet de vaardigheden hebben op diezelfde wijze te reageren en daarom tot basalere acties overgaan, heb je volgens de moraalpaal altijd gelijk.
Als een vluchteling iets doet dat tegen onze wetten ingaat, komt het door wat hij heeft meegemaakt en zijn cultuur (blijkbaar incompatible met de onze) en mag je vooral niet veroordelen. Als een wat minder begaafde op zijn manier actie voert, is het een nazi en racist, vol vreemdelingenhaat en zeer minderwaardig. Zie hier framing op zijn best.
als er mensen zijn die de vaardigheden niet hebben om zich met woorden te uiten, is dat geen excuus voor deze mensen zich met scheldwoorden of geweld te uiten.
Verder stel je dat als een asiel zoeker iets fout doet het zielig word gevonden, maar als een pvv er iets fout doet hij hard(er) word aangepakt.
Geen idee waar je dat vandaan haalt.
als een asielzoeker hier in nederland iets fout doet word dat BREED uitgemeten in de pers (bv vluchtelingen die klagen over de kwaliteit van hun opvang hier)
en ja, als er extreem rechtse gasten zijn die nazi groeten en symbolen brengen worden ze terecht weggezet als nazi.
Iemand die tegen asiel zoekers is, en dat op een normale manier kan verwoorden word echt niet weggezet als nazi.
en dus niet, zoals net nog op tv was, een nederlandse man die zegt “ja ik ben pvv-er dus al die kankerlijers kunnen wat mij betreft oprotten” hij had het over moslims in zijn rotterdamse buurt)
je krijgt wat je verdient
Niemand verdient een steen door de ruit ..”getart” of niet. “Woordgeweld” heet satire.
Dus als iemand dit stukje satire niet bevalt moet hij niet gek opkijken als hij een steen door z’n raam krijgt maar als een moslim aanstoot neemt bij een cartoon van Mohammed dan is het niet te rechtvaardigen.
Volgens zijn beide niet acceptabel!
Ik zie hier ook een exuus in om Pim Fortuyn en Teo van Gogh te vermoorden
Het zal waarschijnlijk mijn humor wel niet zijn. Ik vind het artikel een beetje tegenstrijdig met jouw boodschap, je probeert PVV’ers belachelijk te maken of iets van dien aard?
Tja….
Ben trouwens geen PVV’er..
Is iedere moslim een IS strijder????? Is iedere PVVer een racist???? echt zielig dit….de pot verwijt de ketel……
Geachte,
Ik lees de volgende passage in uw column:
‘(…) die langzaam maar zeker steeds meer ontheemd raakt uit onze samenleving.’
Het moet natuurlijk zijn: ‘(…) ontheemd raakt in onze samenleving.’
Misschien eerst even een taalcursusje volgen voordat u verder gaat?
gaat uw ook een keer een stukje schrijven van meer dan 3 zinnen?
kunnen wij daarna, met rood potlood in hand, op zoek naar eventuele spelfouten
Wat fijn dat er een sociale huurwoning vrij kwam.
Hoe lang heeft deze PVV-er moeten wachten hierop?
Zo te lezen begrijpen veel mensen anno 2015 het begrip ‘satire’ niet meer.
Leuk verhaal alleen erg jammer dat als er satire wordt gemaakt over allochtonen dat de linkse kliek daar dan niet tegen kan. Zelfs een zwarte piet op kinderfeest is hun al teveel. 😉
Is Zwarte Piet satire over allochtonen? Volgens mij heeft het pro-Pietenkamp veel moeite gedaan om juist het tegenovergestelde te beweren.
De waardering voor satire heeft deels met het type van gevoel van humor te maken, deels hoogstwaarschijnlijk de mate waarin het onderwerp aanspreekt en onvermijdelijk aan welke kant van de medaille iemands beeld op de zaak zich bevindt. Ik zou niet weten waarom ik satire over allochtonen of satire van allochtonen over allochtonen niet zou kunnen waarderen. Het gaat om de boodschap en als die bijvoorbeeld over het goedpraten van vreemdelingenhaat gaat dan zal ik het niet waarderen, ik zou het ook niet willen lezen.
Maar ik realiseer me nu dat ik helemaal niet tot die linkse kliek behoor, volgens het hokjesdenken had ik nu natuurlijk helemaal niet mogen reageren….
Whahahahaha ik pies in mijn broek! Dank voor dit heerlijke vermaak in de avond!
Het zal aan mij liggen, maar ik begrijp die angst voor de vluchteling niet helemaal. Er wordt ons verteld dat “het land vol is”, dat het hier “chaos” is en dat deze “vluchtelingentsunami” (wat een woord) ons mee zal trekken in armoede en islamisering. We hebben al besloten dat “zij” niet bij “ons” passen, dat onze culturen “niet verenigbaar zijn”. We zijn massaal verontwaardigd als deze mensen geld en telefoons blijken te hebben. Dan hebben ze vast geen hulp nodig.
Maar tot nu toe, geen slapende vluchtelingen in mijn voortuin, hoor. Geen lege supermarkten. Ik heb mijn baan nog. Sterker nog, ik ken niemand die zijn baantje kwijt is aan een vluchteling. Genoeg mensen die hun baan kwijt zijn, maar niet aan een vluchteling. (Voor u denkt dat ik in het linksdenkende walhalla woon waar mensen immuun zijn voor de gevolgen van Nederlandse politiek.) De treinen rijden nog, mijn zieke moeder wordt behandeld, mijn kind kan gewoon naar school.
Ik heb haar vandaag op de fiets naar school gebracht en niemand heeft me onderweg geprobeerd te verkrachten, al helemaal geen vluchteling. Ze was vandaag wel jarig op school, het werd uitgebreid gevierd. En een Turks klasgenootje leerde ons hoe je iemand in het Turks een fijne verjaardag toezingt. Is dat dan die Islamisering? Ik vond het eerder een verrijking. Lief, een meisje dat terecht trots is op haar twee culturen, een teken van verenigbaarheid.
Ik zie de chaos wel, waar slepen we die mensen deze week weer naar toe? Dom, van ons! Dom, dom, dom, want we hadden deze vluchtelingenstroom kunnen zien aankomen. Of hadden we verwacht dat die mensen stilletjes zouden blijven zitten wachten op de volgende gifaanval van Assad? Of de rekrutering van hun kinderen door een of ander Afrikaans leger? Of de bombardementen van terroristen/rebellen/Amerika/Rusland? Dát is pas chaos! Of die vluchtelingenkampen “in de regio”.. dat is pas ellende. We hadden ons kunnen voorbereiden en dat hebben we niet gedaan. Dat is de chaos die u merkt.
En grote stroom mensen… het is maar wat u ziet. Gelukszoekers die geen recht hebben op hulp? “Ze werden toch goed opgevangen”? Ik zou u maar eens wat beter laten informeren. Zijn dit armoedzaaiers die ons mee de afgrond intrekken? Of een jonge generatie relatief hoogopgeleide mensen die ons uit de vergrijzing kunnen trekken? Zijn het banenpikkers of banenmakers? Terroristen of bange gezinnen? De tijd zal het leren. Al ben ik ervan overtuigd dat onze reactie op hen daarin een grote rol speelt. Sluiten we ze jarenlang op in asielzoekerscentra waar ze niks mogen of mogen ze meedoen in de maatschappij? Het is waar; integreren gaat het best als je welkom bent.
Er zullen vast rotte appels tussen zitten. Maar ik kom steeds meer tot de conclusie dat er genoeg rotte appels in Nederland wonen. God wat ben ik teleurgesteld in mijn medelanders. Die hoopjes bange mensen die zo verblind door angst het verschil niet meer zien tussen mensen en monsters. Die alle dingen die er niet goed zijn in dit land wijten aan “de ander”.
Kunnen we Dodenherdenking en Bevrijdingsdag afschaffen? We zijn helemaal niet bevrijd. We hebben niet afgerekend met oorlog, we zijn niks menslievender geworden en we zijn nog net zo bang voor “die ander” als in de jaren ’30. Ik kan volgens mij geen gedichtje over mensenliefde meer aanhoren op Dodenherdenking, met al die huichelachtige koppies erbij. Ja, die arme mensen in ’40-’45… maar die barbaarse gelukszoekers mogen hun iPhoontjes en hun kindertjes inpakken en oprotten naar elders. Kunnen we het afschaffen? We verdienen het namelijk niet.
En doe Sint Maarten en Sinterklaas ook meteen maar in de ban. Sint Maarten deelde namelijk zijn halve mantel met een zwerver; en Sinterklaas kwam op voor de armen. Laten we niet meer huichelen, we verdienen die feesten niet. We hebben de boodschap nooit begrepen. Het Nederland dat ik ken bestaat niet meer of heeft nooit bestaan. Maar daar heeft die vluchteling geen schuld aan.
Overigens, mooi stukje. Ik blijf me maar verbazen over die angst, die kennelijk onder een groot deel van de bevolking leeft. Maar het stukje is leuk.
Goed stuk!
Ik begrijp die geventileerde angst ook helemaal niet. ‘We’ zijn zo bang voor terrorisme en terroristen maar die hebben maar een doel voor ogen: angst verspreiden! Ze hoeven niet eens meer een aanslag te plegen want als je de publieke opinie mag geloven is een groot deel van onze bevolking inmiddels bang voor alles wat mogelijk (!) de grens over komt. Het doel is in termen van terrorisme dus al bereikt.
Ik weiger daar aan mee te doen en zal me in mijn gedachtevorming nooit laten leiden door wat mogelijk is maar door wat daadwerkelijk is. De werkelijkheid is dat we in dit land altijd te maken hebben gehad met een zekere mate van onveiligheid en dat die niet uit het niets is ontstaan door instroom van buitenlanders, criminaliteit niet is uitgevonden door buitenlanders, straatgeweld niet is geïntroduceerd door buitenlanders etcetera.
We kenden het allemaal al, het lijkt er meer op dat ‘we’ niet zo goed kunnen omgaan met de vele malen grotere nieuwsstroom waardoor meer dan ooit in het verleden alles uitvergroot kan worden in onze digitale maatschappij.
Leuk artikel met humor, satire en sarcasme.
Het lijkt me interessant als u nou eens een vergelijkbaar stukje over de profeet Mohamed gaat schrijven.
Kunnen we zien hoe tolerant daar op gereageerd gaat worden.
Dat wordt al voldoende gedaan…
Meesterlijk!
Kwestie van spijker op de kop.
Super vergelijkingen
Beste “Realist” .. (Levend in een realiteit in een andere dimensie dan).
Ik heb net even in de spiegel gekeken .. als “linksert” en ben blij .. blij dat
ik niet in jouw hoofd hoef te leven. Met jouw waanideeën en halve waarheden,
jouw angst.
Wat een afschuwelijk ! , badinerend , feiten-loos , terreur zaaiend broddelwerk van
een overduidelijk gefrustreerde angstige halve zool. Pardon my French.
Geplaatst op een site die bij de politie zou moeten worden aangegeven bovendien..
Foto’s in de kantlijn met “God bless Hitler” , Hele hele! enge anti vluchteling, linkse mensen, Arabische mensen etc propaganda waar de honden geen brood van lusten.
Swastika’s vliegen je om de oren.
Zoek hulp vent of meid ! .. Zoek hulp nu het nog kan!
…foto’s in de kantlijn met ‘god bless hitler’, swasitka’s vliegen je om de oren en ga zo nog maar even door. Dit getuigd van een blinde onbenulligheid waar jullie allemaal aan lijken te lijden zo ondertussen. Dat spandoek met ‘god bless hitler’ wordt vastgehouden door moslima’s, had je ook kunnen zien als je even de moeite genomen had goed te kijken alvorens onnadenkend een misplaatst oordeel te vellen, want net als de nazis willen ook de moslims alle Joden uitroeien. De swastika’s die je ziet symboliseren de sterren van de EU-vlag. Waarmee wordt bedoeld dat de EU hard op weg is een socialistische totalitaire heilstaat te bouwen. Verdiep je daar dan eens in en kijk dan even wat in de rechterbovenhoek te lezen staat op die site alvorens je hier in blinde paniek onzinnigheden de groep in smijt.
Ik heb geen dus hulp nodig beste Zee, ik laat me veel liever leiden door mijn gezonde verstand. Dat jij je liever laat leiden door wat de politiek en mainstream media je probeert wijs te maken is je eigen keuze. Daarom ben je ook onwetend en (nog) niet tot helder nadenken in staat. Ik hoop voor je dat je eens gaat beseffen dat ook jij je denken hebt laten vertroebelen door leugens en misleiding en ik hoop dat je ooit het lef zult vinden de waarheid te erkennen en als ik me niet vergis zal de werkelijkheid je als vanzelf daartoe gaan dwingen. Ik wens je dan ook veel sterkte daarmee.
Het doet er geen fuck toe wie zoiets vasthoud.. En Swastika’s en de totalitaire socialistische heilstaat… Je bent werkelijk niet goed bij je hoofd..
Dat je dood gevonden wil worden op zo’n site getuigt van een totale ontkenning
van de geschiedenis. Iets waar je getuige je broddelwerkje inderdaad absoluut geen weet van hebt. De geschiedenis herhaalt zich helaas maar al te vaak en als je jouw stukje leest.. en de stukjes op die site.. en ja, de kanttekeningen bekijkt.. (die staan daar niet voor lul, die zijn bedoelt om blik te vangen..) dan zie je dat jij een vaandeldrager van de hele enge herhaling van de geschiedenis bent , die zich nu voltrekt onder leiding van ongure types, enge politieke partijen en raddraaiers.
Je hebt wel degelijk hulp nodig en je zou het moeten zoeken.
De groeten.
Wie heeft jou gehersenspoeld zeg? Jij wil me vast niet helpen zeker? 🙂
Alweer een beetje gekalmeerd of heb je de politie gebeld?
Laat ik uitgaan van het eerste, dan kun je meteen even hier een kijkje nemen, daar staan ook van die ‘broddelwerkjes’ op:
http://nl.gatestoneinstitute.org/about/
Wat een zieke, zieke geest heb jij. Dit soort fascistoïde ideen uit te dragen.
https://www.youtube.com/watch?v=aYu_bHu6sUc
Leuke afleiding, maar wanneer neemt politiek correct Nederland nu eens de vluchtelingen in huis, die ze plechtig belooft hebben, in huis te nemen?