Wat was het spannend zeg, de afgelopen weken in de Belgische binnenlanden. Er werd een nieuwe K3 gekozen, weet je nog? De oude was op, oud, leeg, uitgeblust en afgesekst. Opperhoofd Gert Verhulst kon weinig meer uithalen bij zijn door het stof gesleten zingmadammekes. Waar ze jaren terug nog braaf naar zijn pijpen dansten (of iets minder eervols deden in combinatie met het woord ‘pijpen’) zijn de dames na jarenlang voor peuter- en kleuterpubliek te hebben gestaan, uitgegroeid tot vrouwen die het klappen van de entertainmentzweep inmiddels kunnen dromen en dan ook volmondig lieten blijken er voorgoed klaar mee te zijn.
De kids oxideerde het overigens aan hun kleine kontjes hoe het met de staat van dienst was van Karen, Kristel en Josje. Die waren vooral in shock toen hen het bericht ter kinderoortjes kwam dat het olijke trio ging stoppen. Oh, noes! Zelden werd er op kniehoogte harder synchroon gehuild als op deze Dag Van Het Slechte Nieuws. Nooit meer frivole regenboogjurkjes en kinderliedjes met een quasi-ondeugende ondertoon die enkel de papa’s begrepen. Quelle misère!
Ome Gert, K3-baas en niet voor niets na Sinterklaas de grootste kindervriend van de Lage Landen, zou zichzelf niet zijn als hij hier niet een nieuw verdienmodel in zag. Een TV-format van ettelijke afleveringen, waarbij een nieuwe K3 werd gekozen en zijn muzikale cashcow er middels drie frisse gezichtjes weer een paar jaar tegenaan kan.
Ik heb gekeken hoor, de shows. Kandidaten aan de ene kant, Gert en de scheidende K3-dames er tegenover achter een strenge desk. Het was met al die auditantes behoorlijk smullen geblazen. Vrolijke jonge meisjes die met rode wangen kinderlijke liedjes zingen en giebelend van spanning en gezonde nervositeit verklaren dat ze toch oh zó graag in K3 willen! Het zippende geluid dat je vervolgens hoorde, dat moest haast wel de gulp van Gert zijn.
Het afgelopen weekend was het zover: de nieuwe K3 is een feit. Voor wie het wil weten: ze heten Klaasje, Marthe en Hanne. Uiteraard zijn het twee Vlaamse, en een Nederlandse schone. Ik ben nog aan het oefenen welke naam bij welk gezicht hoort maar gezien het maar drie dames zijn, verwacht ik daar niet al te lang mee te worstelen. Bij deze wil ik Gert Verhulst hartelijk danken voor de eeuwige doorstart van het droomtrio. K3 gaat nooit uit elkaar!