Hoe Mannen Denken...

Van ons, voor jullie...

  • Home
  • Archief
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
« Manneneten
Filemon wordt een echte man! Of niet? »

Even schudden (verhaal uit de Jordaan)

14-03-2016 door Kees Baars

jordaan1Lou, de bewoner van de etage boven de winkel, had de zeilen van zijn levensschip gestreken en was in een rusthuis overleden.

Zijn broer was getrouwd. Hij en zijn vrouw hadden een bakkerij precies naast de slagerij van mijn vader. Deze winkel was een depot van bakkerij Cebro op de Vijzelgracht. Het bakkersechtpaar was al op leeftijd maar beiden werkten nog met plezier. Meneer deed af en toe een beetje vreemd, maar dat hoorde erbij, daar in de Jordaan. Alzheimer was nog niet zo bekend in de zestiger jaren van de vorige eeuw. Hij maalde een beetje, heette het toen.

Op zaterdag was ik vrij van school en hielp mijn vader in de winkel. We gingen dan vroeger van huis, rond 5 uur in de morgen. Mijn vader parkeerde zijn auto, een Opel Kapitän, op de Brouwersgracht. De klanten mochten niet weten dat hij een auto had. Dat kon je toen niet zeggen. Als de klanten de auto soms zagen, was het vaste gezegde: “heeft ie gekocht van mijn centen!” Al kwam zo iemand niet eens in de winkel.

Elke ochtend wanneer mijn vader bij de winkel aankwam, lag er een hoop hondenpoep voor de deur en kon hij eerst beginnen poep te ruimen. Na enkele weken ging mijn vader vroeger naar de winkel om te kijken wie zijn hond voor de deur liet poepen. Hij kwam er niet achter, dus hij ging steeds vaker en harder vloeken in de ochtend wanneer hij weer een hoop vond. En vloeken, dat kon je wel aan een slager overlaten.

Die zaterdag ging ik weer met mijn vader mee. De medewerkers deden het vakwerk en ik mocht met een groot mes vet snijden, prachtig. Ik deed het bijna nooit goed. Het moet kleiner, zei mijn vader steeds, anders bakt het vet niet goed uit. De mensen bakten vet uit voor de kaantjes, die door de stamppot gingen, of met zout op brood.

Mijn vader parkeerde op de Brouwersgracht. We liepen via de Willemstraat naar de winkel. “Dat is vreemd,” hoorde ik mijn vader zeggen. De buurman stond in z’n pyjama buiten, voor onze winkeldeur. “Wat nu buur, kun je niet slapen?” vroeg mijn vader.
“Jawel,” was het antwoord, “maar ik moet even schudden.”
“Schudden?” herhaalde mijn vader.
“Ja, even schudden.” De buurman tilde één been iets op,  begon ermee te schudden en tot onze verbijstering rolde er een grote drol uit de pijp van z’n pyjamabroek.
“Zo, dat is weer gebeurd,” zei  buurman. Hij groette en ging weer naar binnen, ons verbijsterd achterlatend. We wisten niets te zeggen en ik kon het overschot van zijn avondpot opruimen.

Mijn vader sprak de buurvrouw hierover aan en het toen was het geregeld. Hij hoefde niet meer te vloeken in de ochtend (overdag vloeken was weer een ander verhaal).

Waar gebeurd, in de Goudsbloemdwarsstraat, in de Jordaan.

FacebookXLinkedIn
« Manneneten
Filemon wordt een echte man! Of niet? »

Het beste van Hoe Mannen Denken

Elke week in je mailbox!

Lees ook

  • poep

    Pret met poep

    De Draken zijn 12 en 10. Qua humor zijn ze blijven steken op het niveau mannenhumor. Grappen gaan dan ook voornamelijk over poep.

  • Mag ik even plassen bij u?

    Hoe Mannen Denken biedt, zoals de lezer vast weet, een kijkje in het brein van de man. Voor mannelijke lezers vaak een feest der herkenning, voor vrouwelijke lezers veelal een openbaring. Maar helaas, ook een punt van herkenning. Sommige mannelijke onhandigheden lijken wel universeel samen te hangen met het geslacht. Het volgende verhaal draait om wc-papier, beter gezegd, de absentie ervan.

  • De klant is koning – telefonisch onbereikbaar

    "Je was onbereikbaar. Telefonisch." Een klant tiert naast mijn bureau. Ze heeft mij in de afgelopen 5 minuten drie keer gebeld, maar ik nam niet op.

  • De Verlaten Man (172) – Melancholisch? Even spoelen, graag!

    En ergens komt dat ene punt, waarvan je innig hoopt dat het pas - óf al - het midden van je leven is. Crisis. Je begint plots terug te blikken. Je staart meewarig naar de uitwerpselen, resten en overblijfselen van je tot op dat moment geleefde bestaan.

  • Expeditie robinson

    Expeditie Robinson, mijn deelname

    Expeditie Robinson bepaalt ons leven. Elke donderdagavond zet mijn vrouw de telefoon uit en negeert ze de kinderen. Ze staart gebiologeerd naar het scherm en ze vloekt als op een spannend moment de reclame begint. Zelf ben ik elke donderdagavond niet thuis, dus ik vind het allemaal prima.

  • wc papier

    Moments of Calm

    "Moments of Calm" staat er op de verpakking. Met daar onder "With a touch of lavender". En daarnaast een creatief hartje in de vorm van de staf van Sinterklaas.

Kees Baars

Vaste schrijver. Geboren en getogen in de Amsterdamse Jordaan.

Alle artikelen van Kees Baars

Reacties

  • Jan Admiraal op Twee soorten burgers
  • Henk op Links en rechts
  • Niek op Links en rechts
  • Niek op Wij gen X’ers: eindbazen en -bazinnen!
  • Niek op Riders on the Storm

Recent:

  • McDD – Broer en zus dag!
  • Paddenstoel
  • Twee soorten burgers
  • Pussy-magneet
  • Uncle Lou
  • Afscheid van de collega’s
  • Slimmer straffen
  • Elke dag gaat het sneller
  • Feestje
  • “U spreekt mij aan op mijn vrouwzijn!”

Bezoek ook eens:

  • Hoe Vrouwen Denken
  • Hoe Ouderen Denken
  • Hoe Kinderen Denken
  • Hoe Gehandicapten Denken
  • Hoe Dieren Denken

Rubrieken

  • Home
  • Mailinglijst
  • Adverteren
  • Over ons
  • Contact