Hoe Mannen Denken...

Van ons, voor jullie...

  • Home
  • Archief
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
« De Verlaten Man (47) – Over dummies gesproken
Dodenherdenking »

Stop de ver-uwing! (Ja, het staat er goed)

03-05-2016 door Maurits Westerbeek

buitenhofHet begint een epidemie te worden, dat in een tv- of radioprogramma een geïnterviewde ongevraagd en ongewenst wordt aangesproken met u. Ver-uwing stak zondag zijn lelijke kop nog op bij Buitenhof. Twee schrijvers zaten klaar voor een interview over goed en kwaad. Daan Heerma van Voss en Yaël Vincks. Ze hadden er allebei in een roman over geschreven. Pieter Jan Hagens schiet meteen in de u-stuip. Voor schrijver Daan de kans kreeg iets te zeggen, was hij al drie keer voor u uitgemaakt.

Ik zag de bui hangen, drie mensen die voor de camera aanstond nog je tegen elkaar zeiden, en dan een kwartier lang krampachtig zitten te u-en. Schrijver Daan die al bedenkelijk zat te kijken counterde het probleem resoluut, zodra hij de kans kreeg: ‘Zeg alsjeblieft je!’ Yael viel hem, duidelijk opgelucht dat haar een slecht toneelstuk bespaard bleef, haastig bij. Pieter Jan kon ermee leven. Misschien was hij ook wel opgelucht. Dat hij straffeloos kon zondigen tegen de met meerderheid van stemmen aangenomen redactionele lijn ten aanzien van aanspreekvormen.

Het is vast goedbedoeld, dat ge-u. Ver-uwing als tegengas tegen de verruwing. Als iedereen elkaar op twitter en op internetvodjes bij wijze van vrije meningsuiting voor rotte vis uitmaakt, laten wij van Buitenhof zien hoe het hoort. Laat de anderen het maar lekker fout doen, doen wij het extra goed. Alsof je hufterig verkeersgedrag bestrijdt door oude vrouwtjes de straat over te helpen. Waar ze helemaal niet moesten zijn.

FacebookXLinkedIn
« De Verlaten Man (47) – Over dummies gesproken
Dodenherdenking »

Het beste van Hoe Mannen Denken

Elke week in je mailbox!

Lees ook

  • Een politieke werkelijkheid overwonnen

    Ook vrouwen houden het nooit lang met hem uit, meestal niet langer dan slechts één nacht, waarna hij doorgaans al is uitgekeken op het volgens hem ‘spreekwoordelijk onnozele meisjesgezicht’ van de twintigjarige naast hem in bed.

  • film kijken

    Buitenhof en Jort Kelder, een onwenselijke combinatie voor de democratie

    Buitenhof en Jort Kelder, een onwenselijke combinatie voor de democratie

  • Een ogenschijnlijk onschuldig fietstochtje anno 2017

    Toen ik enkele weken terug op mijn knalrooie rijwiel richting ’t mooie centrum mijner stad pedaleerde, op weg naar ’n warm, knus café vol vrinden en gerstenat, besefte ik niet dat ik mijn boekje op dat moment mijlenver te buiten ging. Immers, had ik wel gedacht aan die duizenden vaderlanders, voor wie de kleur rood wellicht, vanwege de logische bloed-associatie, stond voor dood, verderf, (huiselijk) geweld, levensbedreigende ziektes en andere ellende? Hoe zou ’t zijn voor al die mensen langs de kant van de weg, die mij op mijn provocerend gekleurde fiets naderbij zagen zoeven… Grote kans dat ze terug in de tijd geslingerd werden, terug aan het ziekbed van hun geliefde, of naar de oorlogssituatie die ze ooit ontvluchtten…

  • Een charismatische man

    Er is in het café denkelijk niet één vrouw, die niet af en toe, in het geniep, een blik op hem probeert te werpen.

  • Een zondagmiddag in Hilversum

    ‘Welnu, in principe, in de grond, au fond, in de basis, in essentie, in hoofdzaak, op de keper beschouwd, klip ende klaar geredeneerd, is het zo dat in déze fase van de onderhandelingen, van een klip ende klare standpuntinname onzerzijds - dat wil zeggen van de partij, haar top en haar leden als zodanig - geen, dat wil zeggen nauwelijks, sprake kan zijn; met dien verstande dat ons gezamenlijke standpunt niet aan spoedige verandering dan wel verschuiving onderhevig zal zijn.’

  • Spreken is zilver, zwijgen goud

    Spreken is zilver, zwijgen goud

    Oké, toegegeven, de opmerking ‘de koning kan dat lintje wat mij betreft in de grote, vette pukkelreet van zijn eega steken’, opgetekend door een landelijk dagblad, is wellicht niet de meest tactische uitspraak die ik ooit in mijn leven heb gedaan.

Maurits Westerbeek

Ik schrijf!

Alle artikelen van Maurits Westerbeek

Reacties

  • Jan Admiraal op Twee soorten burgers
  • Henk op Links en rechts
  • Niek op Links en rechts
  • Niek op Wij gen X’ers: eindbazen en -bazinnen!
  • Niek op Riders on the Storm

Recent:

  • Weten dat je tekort schiet
  • McDD – Broer en zus dag!
  • Paddenstoel
  • Twee soorten burgers
  • Pussy-magneet
  • Uncle Lou
  • Afscheid van de collega’s
  • Slimmer straffen
  • Elke dag gaat het sneller
  • Feestje

Bezoek ook eens:

  • Hoe Vrouwen Denken
  • Hoe Ouderen Denken
  • Hoe Kinderen Denken
  • Hoe Gehandicapten Denken
  • Hoe Dieren Denken

Rubrieken

  • Home
  • Mailinglijst
  • Adverteren
  • Over ons
  • Contact