Hoe Mannen Denken...

Van ons, voor jullie...

  • Home
  • Archief
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
« De sexy saunameesteres
De man en zijn pak, de nieuwe kleren van de keizer »

Vraag het aan dokter Goedhard! -mijn dochter heeft anorexia-

24-11-2016 door Endymion Goedhard

Even stil van:

 

Beste dokter Goedhard,

ik weet niet of ik u mag mailen met mijn vraag. Ik weet dat u voornamelijk vragen over mannen beantwoord, maar ik zit nogal verlegen om antwoorden.
Ik denk dat mijn dochter anorexia heeft. Ik zag de thema avond van BNN over anorexia en ik herken zo vreselijk veel in mijn dochter. Puzzelstukjes vielen op hun plek. Het gaat mij wat te ver om in het openbaar allerlei situaties te schetsen, maar wat is de vervolgstap?

Ik hoop dat u zo vriendelijk wilt zijn om mijn vraag te beantwoorden.

Met vriendelijke groet,

een bezorgde moeder

 

Natuurlijk antwoord ik op je vraag. De importantie is hoog.
Weet dat anorexia in de eerste plaats meer te maken heeft met een stoornis van de geest.
Omdat iemand met een eetstoornis een laag zelfbeeld heeft, ergens controle over wil hebben of juist zichzelf letterlijk wil wegcijferen wordt het eten een serieus probleem. Vaak is het al dan niet eten het enige waar de patient nog controle over heeft.

Probeer met je dochter te praten. Dat is stap 1. Probeer erachter te komen of ze daadwerkelijk problemen heeft met eten. Als dat zo is, probeer haar dan naar de huisarts te krijgen. Professionele hulp is gewenst.
Waarschijnlijk zal ze veel weerstand bieden. Ben daar op voorbereid. Want je zal stevig in je schoenen moeten staan. Je dochter zal manipuleren, liegen en bedriegen. Niet omdat ze dat wil, maar omdat ze niet anders kan. De eetstoornis heeft bezit van haar genomen. Je kan het vergelijken met een hardnekkige verslaving van alcohol of drugs. Een verslaafde doet immers ook alles om aan zijn of haar behoefte te voorzien. De behoefte van iemand met anorexia is om geen voedsel binnen te krijgen, of zo min mogelijk. En alle middelen zijn geoorloofd.

Maar de meest belangrijke tip: zíj is ziek. Niet jij.
Pas je leven daarom niet teveel aan je dochter aan. Ga niet de de labels waarop staat hoeveel calorieën er in een produkt zit afplakken. Ga niet licht verteerbaar eten voorschotelen. Ga, kortom, niet teveel mee met de ziekte van je dochter. Anders gaat haar eetstoornis jouw leven nog meer beïnvloeden dan het nu al doet.

En dan zijn jullie beiden nog veel verder van huis.

(volg mij op Twitter! @DokterGoedhard)

Dokter Goedhard Oude man mail

FacebookXLinkedIn
« De sexy saunameesteres
De man en zijn pak, de nieuwe kleren van de keizer »

Het beste van Hoe Mannen Denken

Elke week in je mailbox!

Lees ook

  • McDD Autisme HMD

    McDD – Broer en zus dag!

    Zoon -gediagnosticeerd met McDD- en Dochter hebben een moeizame relatie. In het verleden is er veel gebeurd, toen we nog niet precies wisten wat er nu precies met Zoon aan de hand was.

  • Klein handje

    Elke dag gaat het sneller

    Elke keer als je in mijn nek springt, hoor ik een chiropractor lachen. Nog even en ik het lukt me niet meer jou en je zusje tegelijk te dragen. Jullie worden groter en ik word ouder. Versnelling lijkt de enige constante. 

  • Oude vrouw

    De weg kwijt

    "Kan ik u helpen, mevrouw?" Vraagt mijn vrouw. "Ik ben de weg kwijt," stamelt de oude vrouw, ietwat verward. "Weet u waar ik woon?"

  • Zanzibarbaar (Jonna is terug)

    Je gelooft het niet, maar Jonna is terug. Na vele, vele maanden Zanzibar. Na alle verhalen over zieke kindertjes, tropische ziektes, ontwikkelingshulp, hitte, zand, muggen en waarschijnlijk meer idealisme dan een mens normaal gesproken in één leven kan verdragen, is ze eindelijk weer thuis.

  • Op de camping

    Op de camping (2 – Schottelbraaien)

    Fre bromt een onverstaanbaar antwoord. Dit is niet zijn habitat. Hier is hij kansloos. Het grote lichaam in het campingstoeltje verschrompelt een stukje en drukt steeds harder tegen de rugleuning die vervaarlijk opbolt.

  • Op de camping

    Op de camping (1 – opbouwen)

    Je kunt de relatie van nieuwe buren nauwkeurig bepalen door op te letten hoe hun interactie verloopt tijdens het opbouwen van de voortent.

Endymion Goedhard

Door de jaren gevormd in kennis, uiterlijk en liefde. Alleskenner van de man en vraagbaak voor de vrouw.

Geboortedatum
03-07-1942
Geboorteplaats
Groesbeek
Levensmotto
Kennis is overdracht

Alle artikelen van Endymion Goedhard

Reacties

  • Jan Admiraal op Twee soorten burgers
  • Henk op Links en rechts
  • Niek op Links en rechts
  • Niek op Wij gen X’ers: eindbazen en -bazinnen!
  • Niek op Riders on the Storm

Recent:

  • McDD – Broer en zus dag!
  • Paddenstoel
  • Twee soorten burgers
  • Pussy-magneet
  • Uncle Lou
  • Afscheid van de collega’s
  • Slimmer straffen
  • Elke dag gaat het sneller
  • Feestje
  • “U spreekt mij aan op mijn vrouwzijn!”

Bezoek ook eens:

  • Hoe Vrouwen Denken
  • Hoe Ouderen Denken
  • Hoe Kinderen Denken
  • Hoe Gehandicapten Denken
  • Hoe Dieren Denken

Rubrieken

  • Home
  • Mailinglijst
  • Adverteren
  • Over ons
  • Contact