Dit wordt een kutblog, dus dat is oppassen geblazen. Schrijf ik iets verkeerd, dan krijg ik al het vrouwvolk over mij heen. You’re welcome ladies! Iets over de vagina neerpennen, oei, is dat niet een te gevoelig onderwerp voor een man om over te delibereren?
Nou nee hoor, zolang er vrouwen zijn die hardere humor hebben dan mannen, kan dat. Een vroegere vriend van me had een zuster, inderdaad ook in het hospitaal arbeidend, die grapte: “Weet je waarom een kut zo stinkt? Dan kan een lul beter kotsen!” In die bewoordingen. Word je met ellende der mensheid geconfronteerd, dan wordt de humor blijkbaar knalhard.
Nu werd ik onlangs getipt over een filmpje van een dame, Layla Martin bij naam, dat inderdaad over dat ene edele deel der dames handelt. Vrouwen lieten daarvan foto’s maken, mannen kregen die onder ogen en ongemerkt keken de dames mee naar de reacties van de mannen, als zij de foto’s onder ogen kregen. Zonder uitzondering gaven de heren complimenten aan wat zij zagen. Niet dat zij de vagina van hun geliefden niet eerder hadden gezien, maar op deze wijze ermee geconfronteerd, waren zij vol lof. Er sprak liefde uit hun woorden.
Ik deelde het filmpje op Facebook en uiteraard werd er op gereageerd. Nu leven we in een tijd van soundbites en dus waren de commentaren navenant. Zowel dames als heren gaven aan dat het eigenlijk maar een gek experiment was. Het argument: geliefden kennen elkaar toch allang? Dan weten ze toch hoe ze eruit zien, ook van onder? Einde mening, tot zover het standpunt.
De kern van het geheel draait evenwel nadrukkelijk om de onzekerheid van (sommige) vrouwen over hun vagina. Ooit hebben ze er wel eens, ik neem aan met een spiegeltje, naar gekeken. Maar omdat het lichaamsdeel nogal verstopt is, zagen zij het in de jaren daarna zelden of nooit. Daarnaast heeft het een bijzondere geur, die sterk persoonlijk verschilt en wordt de vagina geteisterd door allerhande gebeurtenissen. Zoals de maandelijkse periodes, infecties en geboortes, al dan niet met inknippen en andere malheur. Geen wonder dat er dan onzekerheid ontstaat. Er niet naar kijken is dan hetzelfde als kop in het zand.
Voorts zijn vrouwen vaak banger voor het verouderingsproces, dan dat mannen dat zijn. “Een man wordt alleen maar knapper”, zeggen de dames, waarmee de komma gezet is. Bedoeld wordt: ik takel alleen maar verder af. De toevlucht tot allerhande peperdure smeerseltjes is genomen. Die bedoeld zijn voor het zichtbare deel van het lichaam. Ook las ik eens het commentaar van een vrouw over haar geslachtsdeel: “wat maakt het uit hoe die eruit ziet, het zit in mijn broek, dat ziet toch niemand?” Een grotere uiting van verminderd zelfvertrouwen is bijna niet denkbaar.
Het is hierom dat ik het filmpje eigenlijk in- en intriest vind. Hoe in hemelsnaam mogelijk dat (wederom: sommige) vrouwen zo ver afstaan van hun eigen lichaam? Dat er volop schaamte is? Dat er zelfs gehuild wordt? Daar waar de geliefden zo vol lof zijn en diverse argumenten aanvoeren om te omschrijven waarom ze van de vagina van hun geliefde houden? Is het omdat zij niet geloven in het tweede partje van het woord geslachtsdeel? Alsof dat deel los gezien kan worden van hun geliefde, waar het juist onlosmakelijk met haar is verbonden? Het maakt hen niet uit dat het meer rimpels heeft gekregen, de lippen groot of klein zijn of niet geheel symmetrisch van vorm.
Akkoord, mannen hebben gemakkelijk praten. Hun penis zit niet achter het schaambeen verstopt. Ze hebben het ding dagelijks in handen ook. En mannen scheppen er graag over op, geven het soms zelfs een naam en genieten ervan als hun lid in erectie is. Daarbij geeft het enkel plezier, daar er geen maandstond aankomt. Een man ligt krom van het lachen als hij gezien heeft hoever hij zijn zaad weg wist te schieten.
Maar een liefhebbende man erkent ook hoezeer zijn vrouw in een andere positie verkeert, en staat haar bij in al die situaties waarin het niet zo prettig is om vrouw te zijn. Of zijn er toch zoveel horken op de wereld dat het logisch is dat er vrouwen bestaan die onzeker zijn over hun meest intieme plek?
Zie jezelf door de ogen van je geliefde en je bent zoveel mooier dan dat je zelf denkt, dat moet toch vooral de conclusie zijn. De vraag is of je dat kunt, of wil leren. Aan ieder de keus.
En je punt is? Dat er vrouwen op deze aardkloot rondlopen die schaamte of onzekerheid ervaren over hun kut?
En jij dacht dat mannen wel allemaal zo trots zijn op hun penis? Hahaha. En jij dacht dat mannen zich er wel van laten overtuigen dat er helemaal niets mis is met hun penis? Hahaha. For the record, ik denk dat een onzekere vrouw zich veel makkelijker van de schoonheid Van haar vagina laat overtuigen, dan een onzekere man van zijn penis.