Vrouwen worden te pas en te onpas op hun uiterlijk afgerekend, mannen ontlopen dat lot. Dat hebben ze te danken aan een truc: er allemaal hetzelfde uitzien! Na het opstaan trekken ze allemaal hetzelfde aan, daar hoeven ze niet over na te denken, er gaat geen geheim overleg aan vooraf, het gaat helemaal vanzelf. Op het eerste gezicht een slimme oplossing, maar het middel is erger dan de kwaal. Want het is saai. Oersaai!
In de politiek en de zakenwereld heeft iedereen een pak aan. Op Hans Spekman na, maar die staat op het punt uit de politiek te vertrekken, dus over hem hoeven we het niet te hebben. Al die pakken lijken als twee druppels water op elkaar, om de minimale verschillen aan te wijzen en van duiding te voorzien, zijn experts (zoals mannenkledinggoeroe Arno Kantelberg) nodig. Het enige alternatief van betekenis is de spijkerbroek (model: op de groei) in combinatie met een vormloos T-shirt of lubberend overhemd in vale kleuren, de variant met ruitjes is al een frivoliteit. Afgemaakt met een futloos jasje.
Als je één man (nou vooruit: twee) gezien hebt, heb je ze allemaal gezien. Mannen doen alsof ze daar niet mee zitten, toch zijn er van die types die hoog van de toren blazen over hun kledingstijl, maar zonder er de minste moeite voor te doen. Voor een vrouw die zichzelf respecteert is het al een drama om er zelfs maar een beetje hetzelfde uit te zien als een andere vrouw in dezelfde ruimte. Maak daar dezelfde stad van!
Het is dus verklaarbaar dat het uiterlijk van vrouwen veel meer aandacht krijgt dan dat van mannen. Er is gewoon meer te zien! Dat kan ten koste gaan van de interesse in hun intelligentie, kennis en vaardigheden. Niet voor elke vrouw een bezwaar maar toch wordt er nogal eens over geklaagd. Dat is terecht. Er moet dus een oplossing komen en op zich ligt die voor de hand. Nee, niet dat vrouwen zich in soortgelijke non-descripte seksloze uniformen gaan hijsen. Dat is het kind met het badwater weggooien. Het probleem ligt bij de man!
Het aanpakken van een probleem begint met bewustwording. Stel nu eens dat het pak van de ene dag op de andere niet meer bestond, net als de doorsnee spijkerbroek, het standaard T-shirt en het geijkte hemd met knoopjes. De dagen van blind iets uit de kast trekken, omdat toch niemand het verschil ziet, zijn voorbij! Voortaan zal elke ochtend opnieuw een keuze gemaakt moeten worden, iets wat voor vrouwen gesneden koek is. Dat zal hem leren!
De mannenkledingsector zou een enorme boost krijgen. Vooral creatief gezien, want voor het eerst in een eeuw is er vraag naar iets nieuws. En naakt de straat op zou bovendien een iets te grote stap zijn. Dat zou overigens wel duidelijk maken hoezeer het mannenlichaam geleden heeft onder de terreur van de eenheidsworst. Je zag er toch niets van onder die uniformen. Dus laat maar groeien die pens!
En nu komt de clou: als de tijd van mannen als geüniformeerde klonen voorbij is, zullen ze, net als vrouwen, de druk gaan voelen om er beter uit te zien. Hoe lang zou het duren tot de eerste klachten komen? Van mannen bedoel ik! Dat ze te pas en te onpas op hun uiterlijk worden beoordeeld. Het is een offer, maar wel een dat het waard is om gebracht te worden. Al was het maar om vrouwen de kans te geven ons met gelijke munt terug te betalen. En als het koekje van eigen deeg doorgeslikt en verteerd is, zou het zomaar leuk kunnen worden! De voddenzak ligt klaar!