Hoe Mannen Denken...

Van ons, voor jullie...

  • Home
  • Archief
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
« Kom je volgende week op mijn crematie?
De hypocrisie van Misofonie »

Ik kan niet praten (2)

15-05-2017 door Freek de Man

Zoals hij was

Ramon Onesseit 1981-2017

Het is de dag na de eerste mooie dag in het jaar. De lentezon geeft de ontluikende bloesems kleur. De bloemen zijn onschuldig wit. De bladeren proberen voorzichtig de zon te voelen, terwijl het groen van de bomen spat.

Ik zie het niet. Ik rijd hard naar het ziekenhuis over een volle A2. De tranen staan in mijn ogen. Alles gaat in een waas voorbij.

Ik weet het al, nog voor ik in het ziekenhuis ben. Je bent moe-gestreden. De ziekte heeft je lijf gesloopt en elke dag is een gevecht. Het is een gevecht om niet in paniek te raken wanneer je het benauwd hebt, wanneer je niet genoeg lucht krijgt. Ik weet het al, maar ik wil je niet laten gaan. Ik ben er nog niet klaar voor. Jij wel.

Aankomst

Iedereen is opgetrommeld. Wanneer ik aankom, zijn er al zes mensen. De gang loopt langzaam vol. Je lacht me nog uit omdat ik met Apple computers moet werken op mijn nieuwe baan. Nee, je lacht niet zelf, want je draagt je zuurstofmasker. Maar op Youtube heb je een lachband gevonden en die laat je me horen via je telefoon.

De gang wordt voller. Er komen steeds meer mensen. Vijftien mannen en een vrouw. Alle mannen maken slechte grappen. We durven geen emotie te tonen bij je. We zijn bang de sfeer te verpesten.

Een vriend komt aanlopen, kijkt bedrukt en wordt omhelsd. Dan breken we. Iedereen schiet vol. Het laagje vernis wordt er even afgekrabd, want we zijn allemaal verdrietig. Het is een trieste zaak om iemand zo jong te moeten missen.

Afscheid

Wanneer je moeder er is, gaat iedereen de kamer uit. Na een half uur geef je ons een seintje. Het mag beginnen. Je krijgt morfine tegen de pijn en een slaapmiddel om te rusten. We blijven bij je. Laten je niet alleen. Je handen worden vastgehouden. Je zakt meteen in slaap.

Maar je bleef vechten, je was nog niet klaar om te vertrekken. Vóór de spuit erin ging, heb je nog sorry gezegd. Of getypt op je telefoon. Sorry voor het ongemak. Ik brak toen ik het las. De tranen rolden ongewild over mijn wangen. Je weet toch gast, dat we echt niks beters te doen hebben dan er te zijn, samen met jou. Dat we niks anders willen.

Urenlang bleef je rustig slapen. Tot kwart over vier, toen je voor het laatst adem haalde. Ik wilde nog wat zeggen, dat het goed was. Dat alles ging zoals jij het wilde. Maar je sliep. Dus schrijf ik het op. Er komt een morgen, maar dan ben je er niet meer. Dat gaan we allemaal missen.

http://feeds.soundcloud.com/stream/632554131-hoemannendenken-kannietpraten2.mp3
FacebookXLinkedIn
« Kom je volgende week op mijn crematie?
De hypocrisie van Misofonie »

Het beste van Hoe Mannen Denken

Elke week in je mailbox!

Lees ook

  • McDD Autisme HMD

    McDD – Broer en zus dag!

    Zoon -gediagnosticeerd met McDD- en Dochter hebben een moeizame relatie. In het verleden is er veel gebeurd, toen we nog niet precies wisten wat er nu precies met Zoon aan de hand was.

  • broer

    Ik word ouder, broer

    Deze dag had er nog lang niet mogen zijn. Maar ter nagedachtenis aan mijn broer maak ik er iets van. Ik leef.

  • kruis

    Traumatisch rouwen

    Zo'n zes weken geleden bewees ik mijn moeder de laatste eer tijdens een plechtigheid in precies dezelfde kerk waar de pastoor mij in mijn jeugd zo lang seksueel misbruikt heeft.

  • broer

    Een dode broer is kut

    Als ik de kabel niet vinden kon, zou mijn broer samen met het horloge definitief op zwart gaan. Stil. Dood. Maar dan echt.

  • rouw

    Vaarwel, broer

    Ik had mijn eerste werkdag erop zitten. Misschien sliep ik daarom onrustig. Maar vermoedelijk ben jij die nacht overleden.

  • Keith Richards (80) leeft nog steeds

    De man die jarenlang de lijst 'Meest spoedig te overlijden rockster' aanvoerde leeft (!) nog steeds (!) en blaast vandaag welgeteld 80 (!) kaarsjes uit.

Freek de Man

Ik vind dingen. Ik breng ze niet altijd naar de gemeente, zoals het hoort, maar naar deze site. Verder maak ik Tinder-robots, ben ik regerend Nederlands Kampioen hardslapen en recordhouder 100 meter uitzichtloos staren.

levensmotto
Leuzen zijn voor kneuzen.
Twitter
@freekdeman
Favoriete eten
Vleesch
Burgerlijke staat
Stabiel

Alle artikelen van Freek de Man

Reacties

  1. Petra zegt

    15-05-2017 om 10:30

    heel veel sterkte…

  2. Linda Breukers zegt

    15-05-2017 om 15:41

    Dank voor het mooie artikel, Een dikke knuffel voor jullie allemaal

    • Freek de Man zegt

      15-05-2017 om 18:06

      Dank het wordt gewaardeerd.

  3. Remco zegt

    15-05-2017 om 18:52

    Prachtig Freek!

    • Freek de Man zegt

      18-05-2017 om 15:26

      Thanks man.

  4. Bas zegt

    16-05-2017 om 12:08

    Mooi

  5. Karolintje zegt

    02-06-2017 om 13:46

    It broke my heart when I found out. We used to work together and laugh a lot at his dirty jokes.
    Awful that he is no more…

Reacties

  • Jan Admiraal op Twee soorten burgers
  • Henk op Links en rechts
  • Niek op Links en rechts
  • Niek op Wij gen X’ers: eindbazen en -bazinnen!
  • Niek op Riders on the Storm

Recent:

  • McDD – Broer en zus dag!
  • Paddenstoel
  • Twee soorten burgers
  • Pussy-magneet
  • Uncle Lou
  • Afscheid van de collega’s
  • Slimmer straffen
  • Elke dag gaat het sneller
  • Feestje
  • “U spreekt mij aan op mijn vrouwzijn!”

Bezoek ook eens:

  • Hoe Vrouwen Denken
  • Hoe Ouderen Denken
  • Hoe Kinderen Denken
  • Hoe Gehandicapten Denken
  • Hoe Dieren Denken

Rubrieken

  • Home
  • Mailinglijst
  • Adverteren
  • Over ons
  • Contact