Hoe Mannen Denken...

Van ons, voor jullie...

  • Home
  • Archief
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
« Kinderen, waarom begin je er eigenlijk aan?
De Verlaten Man (105) – Hoera, we leven nog (D.c.v.d.b.L.) »

Donald Trump zegt ja

12-08-2017 door Freek van Leeuwen

Bron: The White House

De nar is keizer geworden. Het is een oeroud thema in mythes en sprookjes, en nu is het in het echte leven ook gebeurd. Wie Donald Trump ziet optreden in het openbaar, zal in hem duidelijk de nar herkennen, de clown, de paljas.

Nou ja, niet iedereen zal dat in hem zien, er zijn ook mensen die hem beschouwen als een groot staatsman. Dankzij die mensen zit de wereld nu met de gebakken peren.

Hij is natuurlijk niet een echte clown. Want een echte clown is werkelijk leuk. Geestig. Komisch. Maar om deze man lachen we alleen omdat het zo diep tragisch is. Ik ben geen burger van de Verenigde Staten en ik heb geen enkel machtsmiddel om die mafkees uit het Witte Huis te krijgen. Dus ben ik toeschouwer en ik lach omdat ik niets anders kan.

Maar als The Donald geen clown en geen nar is, wat is hij dan wel?

Het antwoord kwam toen ik Trump weer zag spreken voor een zaal met juichende aanhangers. Ineens drong het tot me door. Donald Trump is een ja-zegger. Hij is een verkoper die ja zegt op elke vraag die de klant stelt. Is die Volkswagen diesel werkelijk zo schoon als in de folder staat? Ja. Betaal ik bij DSB Bank echt de laagste rente? Ja. Word ik werkelijk beter als ik die homeopathische medicijnen gebruik? Ja.

Ja zeggen is voor een verkoper de makkelijkste weg om een deal te scoren. Geen moeilijk gedoe over details, geen mitsen en maren, ben je gek. De ja-zegger belooft gouden bergen. Dat hij de beloften niet waar kan maken, is voor hem geen probleem. Want dan zegt hij gewoon weer ja. Ja, ik ga het probleem oplossen. Ja, het is de schuld van iemand anders. Ja, het probleem is niet zo erg als je denkt. Ja, het komt allemaal goed.

Donald Trump zegt op alles ja, als hij maar de deal kan sluiten. Hij zegt nooit nee, behalve als dat ja betekent. Hij zegt bijvoorbeeld: nee, de USA gaat de bouw van die muur bij Mexico niet zelf betalen. Hij bedoelt: ja, we schoppen alle Mexicanen het land uit. Zo zegt hij ja op alle vragen van zijn kiezers. Die vragen van hun president of hij iets gaat doen aan de enorme werkeloosheid? Ja. Maak je Amerika weer groots? Ja. En die vreselijke Obamacare, die schaf je toch zeker wel af? Ja! Hoe hij al die beloftes moet waarmaken, daarover denkt hij geen moment na. Dat ziet hij dan wel weer. Tegen die tijd is er altijd wel weer iemand die hij de schuld kan geven.

FacebookXLinkedIn
« Kinderen, waarom begin je er eigenlijk aan?
De Verlaten Man (105) – Hoera, we leven nog (D.c.v.d.b.L.) »

Het beste van Hoe Mannen Denken

Elke week in je mailbox!

Lees ook

  • Facepalm: jongetje met handen voor het gezicht.

    Godwin, fuckwin, Koelwin: 10 drogredenen voor je internetdiscussie

    Het gebruik van valide argumenten in een internetdiscussie is niet voor iedereen weggelegd. Je kent de Godwin en de fuckwin. Dit zijn varianten op 'Hoe langer een online discussie duurt, hoe groter de kans dat een kulargument gebruikt wordt'. Dus, wees op je hoede. Grote kans dat je jezelf binnen no-time met onzin buitenspel zet. We zetten de valkuilen voor je op een rijtje en we geven je tips.

  • Donald Trump belt Peter Mabelus

    Donald Trump belt Peter Mabelus

    'Natuurlijk heb ik respect voor je, Peet. Je bent toch geen vrouw?' 'Dat snap ik even niet, Donald.' 'Je hebt toch geen gat waar je lul hoort te zitten, Peet?'

  • breaking news

    Zanger Rinus blijkt typetje te zijn

    Zanger Rinus, bekend van zijn hits Hey Marloes en Doutzen, blijkt een typetje te zijn van de tot nu toe totaal onbekende cabaretier Diederik van de Stubbe.

  • 2016, Een bewogen jaar

    2016, Een bewogen jaar

    Buiten knalt de buurman een maandsalaris de lucht in. Op tv smeert Javier Guzman zijn RTL4 humor over Henk en Anita uit. Op tafel staat de poedersuiker op de oliebollen samen met het vet te verklonteren. Maar Pieter schenkt er geen aandacht aan.

  • Vraag het aan dokter Goedhard -mijn man denkt dat hij Donald Trump is-

    Vraag het aan dokter Goedhard -mijn man denkt dat hij Donald Trump is-

    gisteren won Donald Trump de verkiezingen. Mijn man is daar heel blij mee. "Want alles beter dan een wijf aan het roer."

  • Trump dus. Wat nu?

    Trump dus. Wat nu?

    Goed. Trump heeft dus gewonnen. En dat betekent dat het einde van de wereld nabij is. Bereid je maar vast voor. Wat moet je nu doen?

Freek van Leeuwen

Geboortedatum
23 januari 1961
Geboorteplaats
IJmuiden
Burgerlijke staat
gehuwd
Levensmotto
Dat zal ik toch zeker zelf wel weten.
Winkel
oldtimerdaily.com
Twitter
@huh?

Alle artikelen van Freek van Leeuwen

Reacties

  • Jan Admiraal op Twee soorten burgers
  • Henk op Links en rechts
  • Niek op Links en rechts
  • Niek op Wij gen X’ers: eindbazen en -bazinnen!
  • Niek op Riders on the Storm

Recent:

  • McDD – Broer en zus dag!
  • Paddenstoel
  • Twee soorten burgers
  • Pussy-magneet
  • Uncle Lou
  • Afscheid van de collega’s
  • Slimmer straffen
  • Elke dag gaat het sneller
  • Feestje
  • “U spreekt mij aan op mijn vrouwzijn!”

Bezoek ook eens:

  • Hoe Vrouwen Denken
  • Hoe Ouderen Denken
  • Hoe Kinderen Denken
  • Hoe Gehandicapten Denken
  • Hoe Dieren Denken

Rubrieken

  • Home
  • Mailinglijst
  • Adverteren
  • Over ons
  • Contact