Je zit in je auto op de snelweg. Het verkeer rijdt lekker door. Vrachtwagens op rechts, doorrijders op links en mensen die het niet snappen in het midden. Plots doemt er in de verte een reeks knipperende matrixborden op. Het getal 70 wordt steeds duidelijker zichtbaar. Het verkeer laat het gas los en vermindert vaart. De volgende matrixborden, een honderd-of-wat meter verder, geven een opgelegde snelheid van 50 kilometer per uur aan.
‘Het zal wel,’ denk je en net als al die andere auto’s laat je je snelheid zakken.
Zo sukkelt het verkeer voor een paar minuten door – het zullen misschien één of twee kilometers zijn – voordat de volgende matrixborden op zwart staan en iedereen weer accelereert. Binnen no-time rijdt alles weer de normale snelheid en terwijl je een hap uit je stuur neemt, mompel je binnensmonds wat er nu eigenlijk aan de hand was.
Ik ben er eens op gaan letten, maar ik heb stellig het idee dat files moedwillig worden veroorzaakt door een of andere pipo die vanuit een of andere controlekamer – met het oog op schijnveiligheid – matrixborden aanstuurt.
Er zal ongetwijfeld een preventief karakter aan te pas komen. Als in: door auto’s tijdig te laten afremmen, wordt voorkomen dat ze met volle snelheid een file in rijden. Maar soms? Ik heb mijn twijfels.
Helemaal mee eens!!!
Toen 8 jaar terug de A2 tussen Utrecht en Den Bosch is verbreed van 2 naar 3 banen kon je de eerste 3 weken met 120 er doorheen vliegen. Geen kip op de weg!! Plots werkten de nieuwe matrixborden weer en het spul staat stil. Rijd je er zo rond 15.30uur dan gaan ze standaard aan terwijl het niet druk is. En ui uur later staat en vele KM s file. Zijn er geen deskundigen meer in Nederland?! Of maken we werk voor de volgende generaties om deze troep te slopen.
Dan nog de zogenaamde spits stook…
Overdag 100 op 2 banen… je haalt dat vaak niet eens omdat er telkens auto’s vanuit de rechter baan gaan inhalen. In de spits gaat de extra baan open en dan mag je maar 80 op de matrixbordem. Volgensmij is het systeem verkeerdom geprogrammeerd?! of wordt er in de berm een collecte gehouden.
Overal spitsstroken… waarom moeten deze overdag dicht.. ? op de A2 hebben we 6 banen en staan er toch ook niet 3 op rood die we niet gebruiken… of mag je hier juist wel gassen vanwege de trajectcontroles.
Er is zoveel mis… te triest voor woorden….
Het kruispunt bij den Bosch…. net 2 jaar gereed… de files blijven echter… goh hoe zou dat nou komen…. zelfs een blinde ziet wat er fout gaat bij de splitsingen en invoegingen…. de vrachtwagens gaan al 2km te vroeg op de middelste baan rijden… het eerste bord staat er veel te vroeg!!! Het 80km verkeer moet eigenlijk verplicht worden om over de secundaire weg te rijden. Dan hoeven ze aan het einde waar het spul weer bij elkaar komt niet naar rechts te gaan niet te kruisen met de invoegende auto’s…
Het zit wel diep he?