Welke vrouwen maakten het afgelopen jaar de meeste indruk? Wie viel ons, in positieve of negatieve zin, op? Elk jaar tegen het aflopen van de kalender maken we hier de balans op. Kijk maar naar deze van 2016, of van het jaar ervoor. Maar een echte top 10 is er dit jaar niet.
Het jaar werd gedomineerd door Donald Trump. Toch de grootste bitch van allemaal. Hoewel, zijn Noord-Koreaanse evenknie gedroeg zich eveneens als een verwend kreng. Daar is verder geen eer aan te behalen. Wie maakte het afgelopen jaar nog meer de tongen los – en dan met name uit eigen land?
Plots kwam daar ene Soundos bovendrijven. Waarom irritante vrouwen met een iets te nadrukkelijke aanwezigheid zich altijd ‘comédienne’ noemen, geen idee, maar qua grappenmakers hou ik er toch een heel andere definitie op na. Soundos werd aan het grote publiek geïntroduceerd als deelneemster van Expeditie Robinson, waar zij deel uitmaakte van de kliek ‘bekende Nederlanders’. Iets wat dus opnieuw een behoorlijk rekbaar begrip blijkt te zijn.
Iemand uit de politiek die opviel is Kajsa Ollongren. Vicepremier en minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties in het kabinet Rutte III. Zij viel op omdat ze, afkomstig van pro-referendum partij D66, ervoor koos het raadgevend referendum af te schaffen en daarmee de laatste schijn van burgerlijke inspraak liefdevol euthanaseerde. Lekker geloofwaardig, die politici.
De onnodige dood van Anne Faber veroorzaakte nationale verontwaardiging. Vermoord door beroepsgek Michael P. die in 2010 werd veroordeeld wegens een dubbele verkrachting. De petitie die haar moeder opzette om onderzoek naar het falend rechtssysteem te vragen werd getekend door meer dan 400.000 boze, teleurgestelde en verontwaardigde burgers.
Uiteraard was daar Patricia Paay. De zelfverklaarde diva domineerde het nieuws dankzij een plasseksfilmpje waarin zij leidend voorwerp was. Patries op de knietjes en een of andere manspiemel – kennelijk van een voormalige buurman – die haar gezicht onder plaste vormden de aanleiding voor nationale reuring en een ernstig in haar eer gekrenkte Paay. De ellende escaleert wanneer zij eerst meldt slachtoffer te zijn van een slechte photoshop-grap en hoe vreselijk de illegale verspreiding van de filmpjes haar hebben gekwetst. De plasbuurman in kwestie weet vervolgens echter van niks en na veel gedoe is het Paay die officieel haar excuses aanbiedt. Patricia is nog niet verlost van alle misère. In het voorjaar legt de Belastingdienst beslag op haar huis wegens een schuld van € 100.000,- en woont ze thans op een bungalowpark.
In positieve zin maakten de voetbaldames het afgelopen jaar de meeste indruk. Waar het mannelijk Nederlands elftal het flikte om wederom te ontbreken bij een naderend eindtoernooi (voor wie er op vakantie was, Oranje is het afgelopen jaar beschamenlijk uitgeschakeld van deelname op het WK Voetbal 2018 in Rusland) stonden de leeuwinnen afgelopen zomer hun mannetje. Zij werden Europees Kampioen en maakten zich onsterfelijk. Of dan in elk geval een beetje.
De absolute vrouw van het jaar voor mij is natuurlijk mijn vriendin. Al was het maar omdat ze dit jaar geboorte gaf aan onze zoon Ollie. Over hoogtepunten gesproken.
Wie het rijtje verder compleet maakt kan me dus gestolen worden. Suggesties? Zet ze hieronder in de comments!
Sylvana Simons? Of is dat een jaar te laat?
Overigens was het niet de moeder van Anne Faber die de petitie tegen een falend rechtssysteem had gestart, maar een licht hysterische “bezorgde burger” uit Dordt.