
Bron: Pexels.com
Een lekker potje mopperen, hoe heerlijk is dat? Chips, bier, languit bankhangen en mopperen; machtig! Het is prettig oordelen over Pinokkio Rutte en Pechtold, voetbal en feminisme, het kleuterniveau van RTL4 en ieder weekend dat stomme schaatsen, met uren lang gezwam van die oh zo geestige Erben Wennemars, op televisie.
Het fijne van mopperen is dat je niet eerst al je uitingen door het filter van redelijkheid hoeft te halen. Lekker eenzijdig en ongenuanceerd; man wat is het dan fijn om over boerka’s, onaangekondigde wegomleggingen en vrouwen te brommen, die zodra ze getrouwd zijn hun lange haren afknippen en inruilen voor een oh zo praktisch kort koppie.
Er zou in de wereld eigenlijk veel meer gemopperd moeten worden. Al die positieve energie, je wordt er toch depressief van? Ik denk niet in problemen, maar in oplossingen. Mag ik even braken? Dank u! Zetten we toch gewoon zo’n Boeddha van de Xenos in de kamer, worden we lekker Zen van, mag ik een teiltje?
Vervolgens heb je dan, zonder te vragen, weer ergens een ‘week van’. Zoals De Week Zonder Vlees. Ja joehoe, wat denken ze wel? Waar blijft mijn frikalul, karbo of gehaktbal? Salade is gezonder? Ik ben toch potverdikkie geen konijn?
Kijk ik naar buiten, staan er weer allemaal auto’s van vreemden op onze parkeerplaats. Volkstuintjes tegenover ons, moet u weten. Van de eko’s die niet op de fiets komen. En ‘s zomers los gaan met hun milieu vervuilende barbecues. Wat is het nou, een volkstuinencomplex of een vakantiepark? Mopper-de-mopper-de-mopper, heerlijk!
En dan is er natuurlijk nog die geldverslindende EU, de afschaffing van de dividendbelasting en de bestseller van Gordon, de camerageile nicht die een ander het liefst in zijn reet neemt. Eigen woorden mensen, don’t blame the messenger.
En toch zijn er van die lui die mij maar negatief vinden als ik mopper. Dat is net zo raar als dat ik nu zou zeggen dat Roxanne Hazes kan zingen en Matthijs Van Nieuwkerk zijn salaris best waard is. Dat je warm wordt van Barbie’s sekstape, voetbal een leuke sport is en je culinair wordt verwend in all you can eat restaurant.
Kortom, laat mij mijn hart maar luchten. Niets gezonder dan dat. Geen moordkuil voor mij. Ik kan het iedereen aanraden. Zeuren, zemelen, zieken en zeiken, man man, wat is dat een relaxt tijdverdrijf!





