Hoe Mannen Denken...

Van ons, voor jullie...

  • Home
  • Archief
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
« De Verlaten Man (136) – Durf te zwijgen over jezelf
Pleidooi voor de lottocratie »

Wildgroei aan Special Awareness Moments (SAMs)

18-03-2018 door De Laatbloeier

Voor ieder wissewasje is er tegenwoordig wel een speciale dag, week of maand. Je kunt het zo gek niet bedenken of er is een Special Awareness Moment (SAM). Pannenkoeken (die wat mij betreft nog gewoon pannekoeken horen te heten), het getal pi, ingegroeide teennagels, druppelkut en borstkanker bij mannen. We verzuipen in de SAMs.

Natuurlijk leveren de Special Awareness Months en Weeks wat logistieke problemen, gezien de geringe hoeveelheid en een onuitputtelijke hoeveelheid thema’s om bij stil te staan. Maar zelfs de dagen, met zo’n kleine 365 per jaar, voelen aan als dichtgeslibde aderen. Onze kalender is doodziek, ze kan dergelijke hoeveelheden SAMs helemaal niet aan. Er zal moeten worden ingegrepen om te voorkomen dat de agenda een infarct krijgt!

Afgelopen week was het De Week v/h Brein, maar het was ook De Week v/h Geld. Er was een Nationale Pannenkoekendag, want obesitas onder kinderen kan verholpen worden met de lage voedingswaarde van pannenkoeken. Nee, dat was omdat pannenkoeken vetten bevatten die goed voor de hersenen zijn én bovendien is het niet duur. Perfect in lijn met zowel De Week v/h Geld als die van het Brein. Natuurlijk niet, er was géén enkele relatie tussen de pannenkoeken en die twee thema’s voor die ene week.

Bron: Pixabay.com

Op woensdag, om zomaar een dag uit te kiezen, was het al helemaal té zot! In totaal 15 SAMs die vochten om die ene dag in het jaar. En wat voor een SAMs? Man, man, man! Red-een-spindag; Schrijf-je-verhaaldag; Chipsdag; Pi-dag; Wetenschappelijke-educatiedag; Wettelijke-assistentiedag; Leer-over-vlindersdag; Geniedag; Kinder-knutseldag; Mottendag; Stel-een-vraagdag; Wetenschappers-vieringsdag; Geregistreerde-diëtistendag; Crowdfundingdag; en niet te vergeten de Steak & Blow-Job Day.

Die laatste is toch wel de beste, want om mannen te betrekken in de strijd tegen borstkanker is overredingskracht nodig. En wat is beter om een man te overtuigen dan biefstuk en een goeie pijpbeurt? Fuck it, koop ook maar een nieuwe handtas en twee paar schoenen!

Het IAA biedt dé oplossing tegen SAM infarcten

Het erge is dat iedere dag zoveel ‘belangrijke’ aandachtspunten heeft. En het werkt bij dagen natuurlijk hetzelfde als bij al jullie kinderen. Als ze allemaal speciaal zijn, is er geen enkel écht speciaal!

Het probleem is echter dat er complete wildgroei is. Iedereen kan zomaar SAM uitroepen, zolang er maar een tweede persoon is die het valideert. Zo is het morgen de dag voor Mongooltjes met een Hazenlip. Heeft een collega zojuist uitgeroepen en ik zei: ‘Da’s goed!’ Er moet dus iets gebeuren, want straks… Uhm nee, eigenlijk nu al, betekenen die SAMs geen enkele drol meer.

Er is dus een autoriteit nodig die SAMs beoordeelt, selecteert en, indien objectief goedgekeurd, accordeert plus registreert. Aan Feestboek kunnen we dat niet toevertrouwen, want die heeft al bewezen selectief te zijn in welke SAMs het onder de aandacht brengt. Internationale Vrouwendag wel, maar Internationale Mannendag niet! Dus werp ik mijzelf op als, tot dusver nog, de enige werknemer van het International Awareness Association (IAA). Een supranationale organisatie die de kwaliteit en dichtheid van het aantal SAMs waarborgt.

De procedure zal heel eenvoudig zijn. U vraagt bij het IAA voor een bepaalde periode een SAM aan. Deze wordt beoordeeld op hoe belangrijk het daadwerkelijk voor de samenleving is, dat we hierbij stilstaan, én of de duur van de periode acceptabel is. Dit laatste is afhankelijk van hoeveel bitcoins u in mijn wallet deponeert. Zijn er meerdere bieders voor dezelfde periode, dan worden de donaties kenbaar gemaakt aan alle bieders en zal per opbod een oordeel worden geveld.

En geen dank, hoor! Iemand moet deze taak op zich nemen en ik doe dat met plezier.

FacebookXLinkedIn
« De Verlaten Man (136) – Durf te zwijgen over jezelf
Pleidooi voor de lottocratie »

Het beste van Hoe Mannen Denken

Elke week in je mailbox!

Lees ook

  • Doe eens iets romantisch

    Doe eens iets romantisch

    De meeste mannen zijn bereid om vrij veel te doen voor seks. Als dat opruimen is en de koters instoppen, so be it.

  • Weer thuis (Viva Las Vegas!)

    Gehuld in een korte glitterrok, een vaal afhangend T-shirt (met ‘Hollywood’ in dezelfde opdruk als het beroemde sign) en cowboylaarsjes aan, dimt ze het licht van haar veel te kleine appartement.

  • Omdat het fijn is om jezelf te zijn

    Omdat het fijn is om jezelf te zijn

    Dat je alleen maar van een ander kunt houden als je van jezelf kunt houden, is hét misverstand van de eeuw.

  • man vrouw waarheid

    Waarom zeggen mannen nooit de waarheid?

    "Waarom zeggen mannen nooit de waarheid?" Ik zit naast een goede vriendin. Ze kijkt me vragend aan. Haar ogen puilen ongeveer uit haar kassen. "Ik bedoel, waarom draaien mannen al-tijd om de hete brij heen?"

  • De Verlaten Man (378) – Zuig ‘t op

    Een en ander komt erop neer dat ik altijd weer degene ben, die alle zooi opzuigt en wegruimt, want anders zou ons stulpje een iglo van brokken viezigheid worden. De kinderen tillen - in al hun goedheid - slechts even de voeten op, als het nodig is. Meer wordt het niet.

  • De Verlaten Man (265) – Rijbewijs (3) – “Gezakt!”

    Nick zit volop in de theorie- en praktijklessen. En nu heb ik het zwaar te verduren. Want alles wat ik in of met mijn auto doe, is pertinent fout. En dat laat hij mij, de keren dat we samen in de auto zitten, weten ook.

De Laatbloeier

Redactielid. Uitvinder van de lange oe. Ontdekker van de puntlipneusaap (Zoeloe Makkaek) en de bedenker van de Chorgondolus Caterpilaris (de sabeltandrups).

levensmotto
Ik ben, dus.
Feestboek
www.facebook.com/DeLaatbloeier
Twitter
@WNCKL
Geboortedatum
23 januari 1977
Geboorteplaats
Lampegat
Woonplaats
Onder de smog van Amsterdam
Burgerlijke staat
Fermenterend
Lekkerste BN-vrouw
Heleen van Royen, Isa Hoes & Ellen ten Damme
Vreselijkste BN-vrouw
Verschilt van dag tot dag, op dit moment staat Ieniemienie me niet aan!

Alle artikelen van De Laatbloeier

Reacties

  1. Saskia zegt

    18-03-2018 om 11:38

    Ach, als de dagen op zijn, dan hebben we de nachten nog.

    Daarnaast stel ik voor om 31 december als enige Special Awareness dag in te stellen. De ‘Ik sta even stil bij alles’ dag. Zo, ook weer geregeld.

    • De Laatbloeier zegt

      18-03-2018 om 12:45

      Beste Saskia,

      Uw verzoek is in goede orde ontvangen. Wij zullen u middels een privé-bericht de code voor IAA’s bitcoin wallet sturen, waarna uw voorstel zal worden verwerkt.

      Vriendelijke groet,
      De Laatbloeier
      (IAA receptie-medewerker)

      • Saskia zegt

        18-03-2018 om 13:57

        Laat maar. Ik verspreid mijn eigen ideeën wel.

        • De Laatbloeier zegt

          18-03-2018 om 15:21

          Beste Saskia,

          Aangezien u uw idee voor de Ik-sta-even-stil-bij-allesdag voor de 31e december al heeft aangemeld bij het Internationale Awareness Association (IAA), dé autoriteit op het gebied van Special Awareness Moments (SAMs), zouden verdere acties, uwerzijds, ten behoeve een gelijknamige SAM op dezelfde datum uit te roepen, zeker juridische gevolgen hebben.

          Vriendelijke groet,
          De Laatbloeier
          (IAA, afdeling: Juridische Zaken)

Reacties

  • Jan Admiraal op Twee soorten burgers
  • Henk op Links en rechts
  • Niek op Links en rechts
  • Niek op Wij gen X’ers: eindbazen en -bazinnen!
  • Niek op Riders on the Storm

Recent:

  • McDD – Broer en zus dag!
  • Paddenstoel
  • Twee soorten burgers
  • Pussy-magneet
  • Uncle Lou
  • Afscheid van de collega’s
  • Slimmer straffen
  • Elke dag gaat het sneller
  • Feestje
  • “U spreekt mij aan op mijn vrouwzijn!”

Bezoek ook eens:

  • Hoe Vrouwen Denken
  • Hoe Ouderen Denken
  • Hoe Kinderen Denken
  • Hoe Gehandicapten Denken
  • Hoe Dieren Denken

Rubrieken

  • Home
  • Mailinglijst
  • Adverteren
  • Over ons
  • Contact