Kees Kist was vroeger een zeer effectieve spits. Net als Ronaldo, maar of ik van beide spelers in vervoering raak is een ander verhaal.
Persoonlijk zie ik liever een pass van Modric of een dribbel van Messi. Schoonheid aan de bal, dáár ga ik voor naar het stadion. Wees nu eerlijk, zou jij een kaartje kopen voor IJsland – Zweden?
Cristiano gaat voor honderdtwaalfmiljoen naar de Nederlandse club ‘Juventus’. Inderdaad, het Nederlandse Juventus, want de club van de Italiaanse familie Agnelli is gevestigd aan de Amsterdamse Zuidas en derhalve belastingplichtig in Nederland.
De familie Agnelli is tevens eigenaar van ‘Exor’, het prestigieuze tijdschift ‘The Economist’, ‘Iveco Trucks’, ‘Ferrari’ en ‘Fiat’. Of de B.V. Nederland hier rijk van wordt? Natuurlijk niet, anders zitten zij niet in Amsterdam.
De duizenden- met een kleine uitkering thuis zittende- Italiaanse werknemers van Fiat staan op hun achterste benen en kondigden een staking aan. Agnelli heeft – al jaren – géén geld voor een alleen al broze inflatiecorrectie, maar wel honderdtwaalfmiljoen voor een werknemer, die óók nog eens dertigmiljoen per jaar gaat verdienen.
Ronaldo wordt dus een werknemer van een Nederlands bedrijf. Terwijl ik minstens 40,85% inkomstenbelasting over het laatste jaar bij elkaar aan het scharrelen ben, vraag ik mij af welk percentage onze bescheiden Portugees gaat afdragen. Is dit 2%, zoals de brievenbusconstructie voorschrijft? Welke ‘ruling’geldt voor Ronaldo en de Agnellis?
Terwijl zijn collega’s in de Fiatfabrieken iedere Euro omdraaien om wat droge spaghetti te eten, ontkurken Cristiano en de Agnellis waarschijnlijk een dure fles Champagne.
Goed bezien subsidieert de Nederlandse overheid ‘Juventus’, terwijl het niet onwaarschijnlijk is dat ‘FC Twente’, wegens financiële problemen, niet het einde van dit seizoen in de ‘Eerste Divisie’ haalt.
“Cristiano zou de prijs voor ‘beste mens op aarde’ moeten krijgen” en “Cristiano is het best denkbare voorbeeld voor de maatschappij en voor de jeugd en staat hij niet alleen bekend om zijn voetballende kwaliteiten, maar ook om zijn menselijkheid”, verdedigde zijn zaakwaarnemer hem laatst.
Ik hoop dat Cristiano voor de saus op de droge spaghetti van de duizenden kinderen van de Fiat-werknemers zorgt.
Of beter: dat hij afziet van deze transfer. Dán heb je pas écht een sociaal hart!
Deel deze blog als ook u vindt dat het Nederlandse belastingklimaat stinkt!