
Bron: Pixabay.com
Lezeressen vragen ons wel eens: heren van HoeMannenDenken, jullie krijgen vast heel vaak uitnodigingen binnen voor heel mannelijke dingen en zo? Clinics bijvoorbeeld, of iets in een zweethut?
Yep. De meeste, afkomstig van PR-bureau’s (lees: eenzame huisvrouw met laptop achter formica keukentafeltje) bonjouren we direct in de papiercontainer. Maar soms gaat een uitnodiging voor een clinic hier ter redactie inderdaad van hand tot hand. Zoals deze:
Ik mag namens buitenwinkel Bever de redactie van HoeMannenDenken uitnodigen om de oermens in hem of haar naar boven te halen en van de bekende bushcraft-instructeur Siegurd van Leusen te leren hoe je hout moet hakken. (…) Houthakken is namelijk heel tof om te doen en nergens is het zo goed bijkomen van een drukke werkweek als midden in de natuur.
Tijdens de clinic (van 9.30 tot 16.00 uur in Leersum) ga je onder begeleiding van Siegurd het bos in en oefen je verschillende technieken van onder andere kloven en splijten. Leer je alles over veiligheid, de eigenschappen van verschillende soorten hout, het beheer van hout en de opslag ervan. Om vervolgens zelf lekker los te gaan.
Ik kijk met belangstelling uit naar jullie reactie. Alvast bedankt!
Enfin, onze hoofdredacteur is altijd enthousiast. Over alles. Heel vermoeiend. Hij mailt dan:
Luuk: “Een houthak-clinic, ergens nabij Utrecht. Voor wie interesse heeft!”
Maurits: “Wat voor ouderwets manbeeld hebben ze daar! Als het nou nagels lakken was…”
Gabriël: “Sowieso heb ik vraagtekens bij zwervende bevers. Ik laat graag iemand anders met het bijltje hakken. Padaboem – pats!”
Pascal: “Ik vraag me af wat ik daar de rest van mijn leven aan ga hebben. Want kloven? Splijten? Alsof we dat nog moeten leren van iemand die Siegurd heet, haha!”
Jan: “Wij Achterhoekers scharen dit soort evenementen onder dezelfde categorie als waarin ‘klootschieten’, ‘boerengolf’ en ‘kaasmaakworkshops’ vallen. Buitenvermaak voor arme stadse mensen. Kun je lekker met je gepimpte baard en je veel te dure merk houthakkers-blousje en je zwerfsportmerk-hike-schoenen met je kantoorpiemelklauwen jezelf in het eelt werken op een steel van een bijl. Naar huis met brandgaten in je blouse, stukken baard weggetikt, bloedende eeltplekken en de familie Teek die gretig in je balzak hangt. Ik moet deze clinic helaas voorbij laten gaan. Jammer, ik had er anders graag Achterhoeks laatste uitvinding gedemonstreerd: de kettingzaag.
Paul: “Beter een zwervende bever dan een zwevende bever. Ik ben het volledig met de strekking van Jans riposte eens. Maar dat Achterhoekers de kettingzaag hebb’n uitgevond’n, zeggu?”

Bron: Pixabay.com
Hahahaha….maar echt, hardop zitten lachen. Doe vooral vaker een inkijkje in de redactie-apps!
helemaal mee eens! hilarisch leesplezier LOL