Hoe Mannen Denken...

Van ons, voor jullie...

  • Home
  • Archief
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
« De parenclub – de eerste keer
Zwarte boerka’s of gele hesjes? »

Klaascolumn: spugen op straat

09-12-2018 door Klaas Dijkhoff

Fotobron: WikiPedia

Hallo lieve lezeressen van Hoe Mannen Denken! Afgelopen donderdag was ik in Nieuw-West, een van de grootste probleemwijken van ons land. Ik was daar op uitnodiging van de fractievoorzitter van de Amsterdamse PvdA. Hij begreep mijn plan om dubbel te straffen in probleemwijken (gewoon op postcode) niet. Gelukkig voor hem ben ik nooit te beroerd het nog eens uit te komen te leggen.

Samen wandelden we door Nieuw-West. Omdat ik met ‘verse’ ogen naar zijn probleemwijk keek, kon ik mijn gastheer vertellen waaraan ik me allemaal kapot erger. Bijvoorbeeld aan het feit dat moslimjongeren zo vaak op straat spugen. Dat geeft een onbehaaglijk gevoel. In een normale samenleving behoren alleen voetballers te spugen. Dat doen ze overigens altijd na een gemiste kans. Let er maar eens op wanneer je naar Studio Sport kijkt. Voetballers spugen nooit nadat ze hebben gescoord.

Ik zie onze maatschappij als één groot voetbalveld. Iedereen, ongeacht afkomst, krijgt in ons mooie, liberale Nederland alle kansen om te scoren. Het zijn de hardwerkende autochtone Nederlanders die, zwoegend als Dirk Kuijt, eerst vier verdedigers passeren en vervolgens de keeper met een schijnbeweging op het verkeerde been zetten. Om, net vóór de doellijn, de bal panklaar neer te leggen voor zo’n kansenjongere. Hij mag scoren! Maar wat doet ie? Hij knalt de bal tien meter naast. Waarom? Omdat hij blijkbaar liever spuugt dan juicht.

Zo verpest je het natuurlijk voor het hele team.

Een partij als de PvdA komt dan met het voorstel om de doelpalen uit te graven en tien meter verder uit elkaar te plaatsen, zodat het schot een volgende keer hopelijk wel raak is. Dan heb je het volgens mij dus niet echt begrepen. Met pappen en nathouden komen we er niet.

Daarom dien ik op korte termijn een wetsvoorstel in dat spugen in de openbare ruimte strafbaar stelt. Ik heb al overleg gevoerd met mijn goede vriend (en minister van Justitie) Ferdinand Grapperhaus. Het wordt 180 euro per overtreding. In achterstandswijken als Nieuw-West zal de boete 360 euro bedragen.

Kansen missen voor open doel? Dat kunnen we in ons mooie Nederland niet gebruiken!

+11
-1

Dit delen:

  • Facebook
  • Twitter
  • WhatsApp
  • LinkedIn
  • E-mail
« De parenclub – de eerste keer
Zwarte boerka’s of gele hesjes? »

Het beste van Hoe Mannen Denken

Elke week in je mailbox!

Lees ook

  • Klaascolumn: vrouwen laten hun gevoel spreken

    Mannen zijn veel rationeler dan vrouwen. Ik zie bijvoorbeeld nooit mannen flauwvallen tijdens een popconcert. Vrouwen wel. Dat zij graag in katzwijm vallen, is voor mij een aanwijzing dat bewonderend gedrag biologisch is bepaald.

  • Klaascolumn: een verbod op thuis indrinken

    En natuurlijk houden we carnaval gezellig. Alleen al daarom ben ik tégen thuis indrinken. Ik vind dat iets voor arme sloebers.

  • Als kroeg zou de VVD beter werken

    Zo zie ik de VVD dan ook. Als een lifestyle. Het kan indoctrinatie zijn, maar als het geen politieke partij was, zou ik ze best schattig vinden.

  • Klaascolumn: Wabi Sabi

    Partijgenoten vragen mij wel eens: “Klaas, hoe blijf jij onder alle omstandigheden de rust zelve?” Vooral in de dagen na mijn ‘ja, dus?’ wilde iedereen dat weten. Mijn antwoord luidt dan altijd: "Wabi Sabi."

  • De Verlaten Man (125) – Eindejaarsblues

    En elk jaareinde heb ik dus die oerdrang om iets te bedenken wat ik het komende nieuwe jaar ga doen. Móét doen. Iets speciaals. Iets welriekends. Iets van wereldformaat. Van kaliber. Iets dat mij lichamelijk en geestelijk gaat veranderen.

  • Opgepast, seksistisch billboard!

    Een mooie vrouw op een strand-gerelateerde advertentie? Bah, seksistisch! Aldus de Britse zedencommisie ASA. Hebben ze op dat eiland een zonnesteek opgelopen?

Klaas Dijkhoff

Geboortedatum
13 januari 1981
Geboorteplaats
Soltau
Burgerlijke staat
Gehuwd
Levensmotto
Ja, dus?
Winkel
www.vvd.nl
Twitter
@dijkhoff

Alle artikelen van Klaas Dijkhoff

Leuk ons op Facebook

HoeMannenDenken

Doneren?

 

Reacties

  • René van Dijk op De colporteur van Zeker en Mobiel
  • Gabriël van Eekelen op De colporteur van Zeker en Mobiel
  • De Colporteur op De colporteur van Zeker en Mobiel
  • Maurits Westerbeek op Jutta Leerdam, schaatsbabe. Maar dat mag je niet eens denken!
  • Sassika op Jutta Leerdam, schaatsbabe. Maar dat mag je niet eens denken!

Recent:

  • De Verlaten Man (183) – Klitten in je klit
  • De Huishoudbeurs. Een plek waar geen man dood gevonden wil worden.
  • Hou je bek en bef me
  • De colporteur van Zeker en Mobiel
  • Jutta Leerdam, schaatsbabe. Maar dat mag je niet eens denken!
  • Ajax toont vergankelijkheid
  • De klant is koning – telefonisch onbereikbaar
  • Samen, jaja
  • Ik ga een rechtszaak beginnen!
  • De keer dat ik bier dronk op een slick Grammy feestje in L.A.

RSS Hoe Vrouwen Denken

  • Te koop: geile merrie met mooie Schwanz
  • Papraatje (8) – Een beste borrel en een dode plant
  • Valentijn – de betekenis van iets dat niets te betekenen heeft
  • In de ban van de Brexit
  • Vrouwen en mannen met cowboylaarzen
  • Dagboek van een actrice – Oscars voor de ‘grootste’
  • Het jaar van het Varken – wat staat er in de sterren geschreven?
  • Vega-indoctrinatie op school revisited (deel 2)
  • Het eerste #metoo’tje van mijn dochter
  • Gemekker

RSS Hoe Gehandicapten Denken

  • Een hoop veranderingen
  • Niet alles Loopt op Rolletjes, maar wel wat te Zeiken
  • Ook wel een keer voor de wind

RSS Hoe Kinderen Denken

  • Een 10 jaar oude pianovirtuoos
  • 2019 – kom maar door, hoor!!
  • Verliefd op een meisje [vraag via de website]
  • Jahaa! Het is kerstmis!

RSS Hoe Ouderen Denken

  • CliniClown en DementieClown: wat kost zo’n rode neus?
  • Samen, jaja…
  • Papraatje (7) – Bonte boel
  • Ouderen, durf oud te worden!

RSS Hoe Dieren Denken

  • Mijn Gevederde Huisvriend
  • Konijn = held
  • Inbrekers!
  • Diesel
  • Achterstevoren alles ik doe hoezo? (2)

Rubrieken

  • Home
  • Mailinglijst
  • Adverteren
  • Over ons
  • Contact
loading Annuleren
Bericht niet verstuurd - controleer je e-mailadres.
E-mail-controle mislukt, probeer het opnieuw
Helaas, je blog kan geen berichten per e-mail delen.