
Bron: pixels.com
De televisie is inmiddels alweer twee weken op zwart. Niet omdat ik de rekening niet heb betaald. Al was dat ook wel het geval. Maar nee, simpelweg omdat begin deze maand het analoge signaal uit de lucht is gehaald. Een probleem waar vrijwel niemand van wakker zal liggen, omdat iedereen al door de neus betaalt voor fluttelevisie via de digitale decoder.
Ik moet toegeven dat ik even heb overwogen om zo’n digitaal kastje te halen. Maar ja, ik keek al amper televisie. Vrijwel alle zenders hadden mij al weggejaagd. Die lijken namelijk onderling te wedijveren om hetzelfde publiek. Klaarblijkelijk maak ik daar geen deel van uit! Dus de grijze Sony-kast stond met name op Comedy Central. Waar superslechte roasts, Tosh O en Takashi Castle mij eveneens deden twijfelen of ik wél deel uit maak van hun doelgroep.
Zo stond ik dus vorige maand voor de keuze: wel of niet digitale tv. Voor de meeste zenders, die ik vroeger zo geweldig vond, hoef ik het niet te doen. Zo heeft MTV bijvoorbeeld geen muziek meer en Discovery geen fatsoenlijke documentaires (tenzij haaien en nazi’s je een orgasme bezorgen).
Alle zenders houden zich bezig met real-life soaps en talentenjachten, want de kijker moet zich relateren aan wat er op het beeldscherm gebeurt. Of de kijker moet zich maar vergapen aan spelletjes waar enkel BN’ers aan mee mogen doen. Terwijl juist deze van het niveau ‘randdebiel’ zijn, waardoor zij extra geschikt zijn om het volk zich aan te laten relateren.
Zet je onverhoopt de tv aan? Blijkt alles gericht op power- en (vreemd genoeg) -huisvrouwen. In mindere mate op mannen die van voetbal en auto’s houden. RTL7 in het standaard pakket. Ja, de lemmingen van de westerse maatschappij worden wel bediend. Wil je BBC dan moet je al een uitgebreid pakket hebben. En houd je, zoals ik, van een exotische sport zoals American Football, trek dan je portemonnee maar. Maar weet wel dat wanneer je daaraan toegeeft, je ook betaalt voor alle kutzenders die wat jou betreft failliet mogen gaan.
Kortom, het is gewoon je eigen schuld dat er zoveel rotzooi op televisie is! Althans zo spinnen de marketeers het wel. Want al zijn kijkcijfers heilig in televisieland, betaald krijgen is genoeg reden om niet uit de lucht te gaan. En jouw provider bepaalt wie wordt betaald, zolang jij je pakket blijft afnemen.
Dus een kleine berekening maakte dat ik concludeerde dat ik beter een kroeg kan uitkiezen om American Football te gaan kijken. Als ik daar per keer niet meer dan vier biertjes drink, ben ik goedkoper uit dan de aanschaf van zo’n digitale tv-box. Bovendien is het in de kroeg vaak gezelliger dan alleen thuis op de bank; ik steun er de plaatselijke middenstand mee (de facto onze economie); en ik krijg wat extra lichaamsbeweging (niet alleen de polsoefeningen van het glazen heffen, maar de fietstocht naar de bar en terug naar huis).
Ja, ik moet wel toegeven dat ik de eerste week wat afkickverschijnselen vertoonde. Dat was vooral te wijten aan de simultane dood van de DVD-speler aan die van de gratis analoge tv-kanalen. De komst van een DVD-speler, in ruil voor bewezen erotische diensten (ja, ik ben gewoon een mannelijke hoer), maakte aan die afkickverschijnselen abrupt een eind en bliezen mijn uitgebreide DVD collectie nieuw leven in. Verder is er natuurlijk het internet, waar werkelijk alles te vinden is.
Dus zeg ik: ‘Fuck Ziggo!’, en: ‘Krijg de tyfus Netflix en Videoland!’ Ik ben dan misschien wel boven de 18, maar ‘nix’ is precies genoeg voor mij. En zo hoef ik ook niet bij Eva Jinek te horen dat er nog steeds mensen rondlopen die geen kut durven te zeggen!