Het is een ijzeren reclamewet: Hoe vunziger, zwakzinniger of irritanter de reclamespot, hoe beter het merk in het collectieve geheugen wordt gehamerd.
Na de Quooker en Cor en Don, die met hun oubollige treurigstemmende vrolijkheid mijn reislust vakkundig om zeep hebben geholpen, spant de ranzige nieuwe Hornbach reclame de kroon. Drie straf beborsthaarde neanderthalers die de grond verkrachten, laten na afloop van de klus hun bezwete kloffie door twee archetypische wetenschappers in een Star Wars-achtige food generator zakken.

Bron: Pixabay.com
Daar komt hun smerigheid gesealed uit om vervolgens uit een febo-automaat te worden bevrijd door een Japanse die bij de geur ervan ter plekke een orgasme beleeft, waarbij haar oogbollen bijkans uit hun kassen tuimelen. Ze ruikt dus de lente, is de boodschap.
Hornbach; iedere reclame goed fout. Het is een soort rauwe, boertige Duitse humor, onsmakelijk, vulgair en recht voor de raap vrouwonvriendelijk.
Je kunt ook zeggen; geniaal en afgestemd op de vaderlandse tijdgeest die seksisme en me#too ademt.
Wie shockt, die daalt in.
Wellicht een concept van een tegendraads Hollands reclamebureau, passend in de reeks met dat ingestorte houten huis waar de bouwers smakelijk om konden lachen en die fraai bezwete jonge vrouw die met een voorhamer een tussenmuurtje te lijf ging. Transpireren en ploeteren.
Ik heb ze blijkbaar allemaal onthouden net als die afstotelijke firmanaam, maar ik heb er de maag niet meer voor.
Het is lente, dat wel, ondanks Hornbach.
Jippiejajajippiejippiejeej….haha je hebt gelijk, het blijft toch hangen.
Ik vind het een geniaal spotje! Satire met een ware kern. Geef mij het bezwete shirt van de man waar ik gek op ben en ik ga er (bijna) zo bij kijken Maar gezien de eerdere reactie is tegenwoordig de nep chemische geur uit een busje aantrekkelijker …
Het geniale van het spotje is dat het subtiel de spot drijft met alles en iedereen. Met het idee dat vrouwen seksloos zijn van zichzelf. Maar vooral met mannen! Met Neanderthalers die in hun beperkte vrije tijd hersenloos aan het zwoegen blijven. Met treurige mannen die veel geld betalen om aan gebruikt vrouwenondergoed te mogen snuffelen. Als iemand zich in zijn kruis getast zou kunnen voelen zijn wij mannen het. Nou ja, sommige mannen 😉
Ik vind deze commercial tamelijk geniaal. Zou willen dat ik ‘m zelf had bedacht.