Jullie weten natuurlijk allemaal hoe seks in zijn werk gaat. Zelfs al zou je er (nog) geen of weinig ervaring mee hebben, instructiefilmpjes (bekend onder de naam porno) waarin alle denkbare varianten tot in detail worden gedemonstreerd zijn via internet moeiteloos te raadplegen. Maar als je iets wilt weten over hoe dat nou gaat bij de bloemetjes en bijtjes, ik bedoel dit letterlijk, ho maar!
Gelukkig is hoe bloemetjes het met elkaar doen en welke rol bijtjes daarbij spelen goed uit te leggen aan de hand van jullie eigen (kijk)ervaring met seks. Eerst even het belangrijkste verschil. Bij de mens is de man in staat zijn zaadjes (sperma) zelfstandig te bestemder plaatse af te leveren, bij de bloemetjes is dat anders.
Zoals jullie weten kan het proces waarbij zaadcellen bij eicellen worden afgeleverd bij mensen een plezierige aangelegenheid zijn. Als het goed is, raken zowel de man als de vrouw helemaal buiten zichzelf van opwinding op het moment suprême. Dat orgasme, zoals we dat noemen is zo verslavend dat ze het zelfs willen bereiken als er niets bevrucht hoeft te worden. Gelukkig kan dat, dankzij voorbehoedmiddelen.
Bij bloemetjes zou je het stuifmeel als zaadcellen kunnen beschouwen, de eicel van de bloem heet gewoon eicel. Het is in werkelijkheid een stuk ingewikkelder maar dat doet er niet toe. Als man hoef je ten slotte ook niet te weten hoe je aan al die zaadcellen komt. En vrouwen hebben geen controle over dat handjevol eicellen. Waar het om gaat is: hoe krijgen bloemetjes zaadcellen en eicellen bij elkaar?
En bij dat traject komen de bijtjes dus kijken. Bijtjes halen het stuifmeel op bij de meeldraden van de ene bloem, je ziet er vaak hele klonten van aan hun pootjes kleven en leveren het af op de stamper van de andere. Het is voor het verhaal doodzonde dat de stamper niet de penis van het bloemetje is. Het woord vraagt er gewoon om. Maar de stamper is eerder de vagina. Maar goed, je kan niet alles hebben.
Er wordt vaak anders beweerd maar het verhaal van de bloemetjes en de bijtjes heeft weinig met lekkere seks te maken. Goed beschouwd is het bijtje eerder het potje waar een zaaddonor zijn zaad in achterlaat bij een spermabank. En dan ook nog eens anoniem. Geen schijn van kans dat een plantje dat uit een zaadje is ontkiemd ooit zal weten van welk bloemetje het stuifmeel afkomstig was. Anders gezegd, wie zijn vaderplantje is. Zelfs zijn moederplantje zal hij nooit kennen.
Het is onwaarschijnlijk dat bloemetjes en bijtjes plezier beleven aan het proces van bevruchting waar ze een rol in spelen. Het bloemetje dat stuifmeel levert weet niet waar dat terechtkomt. En het bloemetje dat stuifmeel ontvangt, weet niet waar het vandaan komt. Ze zien elkaar niet, ze raken elkaar niet aan, er is geen lust en geen liefde. Het bijtje weet helemaal niet waar hij mee bezig is. Het is maar een treurige bedoening met die bloemetjes en die bijtjes.