Hoe Mannen Denken...

Van ons, voor jullie...

  • Home
  • Archief
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
« Mighty Megan strikes back
De opgefokte klant »

Middagdutje bij de Tour de France

14-07-2019 door Pasquali

Fotobron: WikiMedia

Het is alweer bijna tijd voor mijn middagdutje. Ik knap dagelijks zo’n uiltje, vooral nu de Tour de France in het land is. Het is zalig wegdommelen op het nietszeggende gebabbel van de heren die dit evenement op tv verslaan.

Zinloze weetjes, oudbakken ervaringen van ‘toen we zelf nog op de fiets zaten’, het spierballen jargon van de wielerwereld, beelden van de Eglise St. Zus en muzo, de beklimming van de Mon Chou, de monotone grafstem van Ducrot. Probleemloos dommel ik weg in de leegte van juli.

Een maand van niks trouwens, dat juli. Barstensvol verwachtingen van zomerzon, geluk, liefde en vrijheid. Niet zelden pootje gehaakt door filestress, relationele hobbels, broeierigheid of herfstdepressies. Iedereen mag van mij hoor, streekmarktjes, braderietjes, brocantes, slenteren langs kraampjes met dezelfde rommel als thuis.

Samen met nog honderd andere korte afritsbroeken van Wehkamp, T-shirts met geinige opdruk, uitpuilende wielerbroekjes en Crocs in foute kleuren.

Eruit zijn, iets anders zien, er weer tegen kunnen, geloven in het misverstand dat ‘op vakantie’ heet en waarvan de heilzame werking al op de eerste werkdag vervlogen is.

Inmiddels leer ik dat de legendarische Antoine Paturain in 1927 met drie reservefietsen op zijn schouders de Côte D’or beklom en na de afdaling met een voorsprong van anderhalve dag op een terrasje in de vallei twee borden warme pens naar binnen werkte voor hij met de dochter van de waard achterop zijn bagagedrager de finishlijn passeerde.

Tijd om naar de wolken te staren, of het dansen van de bomen, de druppels die elkaar op de ramen achterna zitten, weg deinen op de golven van onbetekende gedachten. Of tijd om zomaar wat voor je uit te schrijven, zoals nu.

En dan liefst in een bekende omgeving. De thuisblijver heeft gelijk, denk ik, op de bank met een boek op mijn buik met ogen die langzaam maar onweerstaanbaar luiken en een geest die op reis gaat naar het raadselachtige en opwindende dromenland.

Niet dat je daar iets van meeneemt, de beelden verdampen net zo snel als dat je er achteraan holt, maar je hoeft er tenminste geen dagen voor in een afgeladen middenklasser te zzzzzzzz……

FacebookXLinkedIn
« Mighty Megan strikes back
De opgefokte klant »

Het beste van Hoe Mannen Denken

Elke week in je mailbox!

Lees ook

  • Algemeen beschaafd Nederlands, doe even normaal stelletje eikels!

    Algemeen beschaafd Nederlands, doe even normaal stelletje eikels!

    Ik heb iets tegen de term ‘ABN’. Als wij dan toch in een tijd leven waarbij ieder zich in het kruis getast voelt, doe ik er een schepje bovenop.

  • De verlaten man (8): Run baby, run

    Ik heb het gevoel dat ze me wreed aanstaren. Die korte broeken in de kast. Die sportshirts die een sixpack subtiel zouden moeten accentueren.

  • De Huishoudbeurs. Een plek waar geen man dood gevonden wil worden.

    Een orgie der commercie met een aanbod waar menig bezoeker wordt overstroomd met prikkels in smaak, geluid en beeld. Een overkill aan informatie die, aan het einde van de dag, gebundeld in mooie herinneringen en propvolle boodschappenwagens op wielen mee naar huis worden genomen.

  • dropshippers

    Reactie Tim L. op blog Dropshippers

    Het artikel over dropshippers deed stof opwaaien. Dropshipper Tim L. was niet blij en stuurde een fikse mail. Verwijderen, die rottige opinie! Dat is wat Tim eist.

  • Dictator des vaderlands (5): Eddy Terstall

    Dictator des vaderlands (5): Eddy Terstall

    "Die grote vogel van Sesamstraat, met Jan Roos erin, wordt mijn persvoorlichter."

  • Forumland

    Thierry wil een Hopsie Topsie land...

Pasquali

Pasquali schrijft... en blijft.

Winkel
pasqualiblog.wordpress.com

Alle artikelen van Pasquali

Reacties

  • Jan Admiraal op Twee soorten burgers
  • Henk op Links en rechts
  • Niek op Links en rechts
  • Niek op Wij gen X’ers: eindbazen en -bazinnen!
  • Niek op Riders on the Storm

Recent:

  • Wat is normaal?
  • Weten dat je tekort schiet
  • McDD – Broer en zus dag!
  • Paddenstoel
  • Twee soorten burgers
  • Pussy-magneet
  • Uncle Lou
  • Afscheid van de collega’s
  • Slimmer straffen
  • Elke dag gaat het sneller

Bezoek ook eens:

  • Hoe Vrouwen Denken
  • Hoe Ouderen Denken
  • Hoe Kinderen Denken
  • Hoe Gehandicapten Denken
  • Hoe Dieren Denken

Rubrieken

  • Home
  • Mailinglijst
  • Adverteren
  • Over ons
  • Contact