Hoe Mannen Denken...

Van ons, voor jullie...

  • Home
  • Archief
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
« De kunst van het laveren: de VVD blinkt erin uit
Piet de Zwart »

Bumba blijkt briljant

14-11-2019 door Nicky Samsom

Fotobron: Wikipedia – Halort

Mijn zoontje Robin, ruim anderhalf, is verslaafd aan Bumba. Alleen al raar, omdat hij de Vlaamse clown niet eens zo vaak gezien heeft. Maar als hij de – voor een volwassene – onverklaarbare fratsen van de stoffen pop ziet, is hij één en al enthousiaste aandacht. Hij zegt het ook voortdurend, haast vaker dan “mama.” “Bum-ba, Bum-BA, BUM-ba.” Het mantra van zijn dagen.

Veel kindertelevisieproducenten zullen schipperen met de vraag: zullen we iets leuks maken voor ouders, of voor kinderen? Als je de ouders niet aanspreekt, dan loop je je indirecte doelgroep mis. Maar zonder de aandacht van kinderen, heb je helemaal geen publiek.

Buurman en Buurman is vooral voor ouders gemaakt, lijkt me. Net als de Fabeltjeskrant. Hier keek ik vroeger vooral naar om mijn vader een plezier te doen. Het was best leuk om hem zoveel plezier te zien hebben. Zelf vond ik het maar zo zo. Kijken was vooral liefdadigheid, naar hem.

Het lullige voor kinderen is dat ze opgescheept zitten met meuk waarvoor ze zelf niet zouden kiezen. Ouders veronderstellen waarschijnlijk dat het goed voor hen is. Terwijl puur op kinderen gerichte programma’s hen niet alleen meer aanspreekt, maar hen volgens mij ook meer bijbrengt. Neem Bumba. Daar is erg goed over nagedacht, volgens mij. De gevoelige dreumessnaar moet grondig zijn onderzocht.

Ik vind het maar een wat louche rare snuiter, maar mijn zoontje laat zien dat mijn mening er niet toe doet. En uiteindelijk ben ook ik de doelgroep. Met Bumba op tv, kom ik aan het huishouden toe. Kan ik zelfs even naar boven om me om te kleden.

Soms kijk ik als Bumba op tv is, naar mijn dreumes. Die aandacht, die bewondering. Mijn voetbalclub moet wel een hele belangrijke wedstrijd spelen, voor een soortgelijke ervaring. Maar Bumba maakt dus bovenal mijn handen vrij.

De heldhaftige clown legt intussen aan Robin uit hoe een tandenborstel werkt, hoe je schoenveters strikt en andere simpele handelingen die heel wat nuttiger zijn dan het gestuntel van Buurman en Buurman.

Ik heb eerlijk gezegd geen idee of ik in de prehistorie – de tijd dat er geen kinderen in mijn leven waren – ooit een mening heb gehad over kinder-tv, maar die was vast niet erg positief over Studio 100 – dat bedrijf van Gert van Samson. Nu weet ik wel beter. Bumba is briljant.

https://youtu.be/SHrNDXHYcL0

FacebookXLinkedIn
« De kunst van het laveren: de VVD blinkt erin uit
Piet de Zwart »

Het beste van Hoe Mannen Denken

Elke week in je mailbox!

Lees ook

  • Hatsjoe…daar gaat papa’s slaap!

    Twee verkouden kinderen in huis die bijkans in aanmerking zouden komen voor een nationale inzamelactie. Het gehoest is niet om aan te horen en papa? Die slaapt al een week op een logeermatras.

  • In kindvriendelijk Italië met onze chiaccerione

    Zo’n kind van vijftien maanden is natuurlijk een enorm gezeik. Als je het objectief bekijkt, is het niets anders dan een egoïstisch huftertje dat alles van je afpakt.

  • Hulp gezocht! Hoe voed je op?

    Mijn zoon wordt overmorgen één. Ik heb nog nooit zoveel in zo’n korte tijd van iemand opgestoken. Wie weet hoe ik hem kan opvoeden?

  • ziek leven bloeddruk

    Mijn leven. Hoe moet het nu verder?

    Een dag later bracht ik het apparaat terug. De assistente keek mij doordringend aan en ze zei: “we hebben voldoende informatie.” Dit is mijn leven.

  • Hoe mijn stomme Duplo-filmpje een miljoenenpubliek trekt

    Op YouTube staan talloze amateuristische filmpjes waarin supersaai met doorsnee speelgoed wordt gespeeld. Ze worden miljoenen keren bekeken. Dat wil ik dus ook!

  • Hoe zelfstandig zijn mijn Draken, nu ze zes en al acht zijn?

    Hoe zelfstandig zijn mijn Draken, nu ze zes en al acht zijn?

    Ik kijk met weemoed naar mijn Draken. Want vroeger hadden ze mij nodig. Nu niet meer. Nu zijn ze volwassen, "want we zijn al 6 en 8 jaar, pap".

Nicky Samsom

Tekstschrijver/blogger. Bij foebelsupporters ook bekend als @Stoeltje63. Fan van alle clubs. Supporter alleen van Ajax. Ook blogger bij Ajaxlife.nl. Feminist, al zijn er vrienden en vriendinnen die dit tegen zullen spreken. Schrijver van ervaringsboek 'Ik Heb een Gek te Temmen'. Sinds 21 juli 2016 trotse vader van Arthur. Sinds 24 maart 2018 trotse vader van Robin. Fan van Gerri Eickhof.

Geboortedatum
12 mei 1974
Burgerlijke staat
Samenwonend, twee zoons
Winkel
www.nickysamsom.nl

Alle artikelen van Nicky Samsom

Reacties

  1. Pascal Vugts zegt

    14-11-2019 om 17:25

    Ha, zó herkenbaar, dit!

Reacties

  • Jan Admiraal op Twee soorten burgers
  • Henk op Links en rechts
  • Niek op Links en rechts
  • Niek op Wij gen X’ers: eindbazen en -bazinnen!
  • Niek op Riders on the Storm

Recent:

  • McDD – Broer en zus dag!
  • Paddenstoel
  • Twee soorten burgers
  • Pussy-magneet
  • Uncle Lou
  • Afscheid van de collega’s
  • Slimmer straffen
  • Elke dag gaat het sneller
  • Feestje
  • “U spreekt mij aan op mijn vrouwzijn!”

Bezoek ook eens:

  • Hoe Vrouwen Denken
  • Hoe Ouderen Denken
  • Hoe Kinderen Denken
  • Hoe Gehandicapten Denken
  • Hoe Dieren Denken

Rubrieken

  • Home
  • Mailinglijst
  • Adverteren
  • Over ons
  • Contact