Raad geven, we lusten er wel pap van! Nergens zo’n fijne verzameling aan mannelijk brein als op de redactie van Hoemannendenken, dus het is niet zo raar dat we af en toe worden benaderd voor advies of goede raad. Doen we niet moeilijk over. We zijn tenslotte mannen: stukken minder gecompliceerd dan je eigen gewik-en-gewee. Dat dacht ook Renate uit Arnhem, die ons mailt met de volgende vraag:
“Beste Hoemannendenken. Elke december kronkel ik me weer in allerlei bochten als het op cadeaus voor de feestdagen aankomt. Bij ons in de familie geven we iedereen een leuk, niet al te duur cadeau. Elk jaar opnieuw vraag ik mij af: wat ga ik geven? Aan mijn partner, broer, mijn zoon en mijn vader, welteverstaan. Mijn vraag aan jullie is: wat vinden mannen nu écht leuk om cadeau te krijgen?”
Beste Renate, we hebben onze koppen eens bij elkaar gestoken en bedienen je graag van de volgende repliek:
Gabriel: Het is best simpel. Wij veinzen ons verraste blik als we je cadeautje uitpakken. En we doen net alsof we er heel blij mee zijn. Het gaat er vooral om dat jij blij bent met wat we jou geven. Dat móet net iets duurder zijn. Net iets meer origineel, en er moet zeker een emotioneel moment achter zitten, waar je dan weer aan herinnerd wordt. Want dan ben jij blij. En dat maakt ons blij. In de slaapkamer. Of op de droger van je ouders. Of in het verkeerde gaatje, als je echt geraakt bent. Dus. Geef een zak instant noodles. Boeien. Als er naderhand maar geneukt wordt.
Dennis: Een prostituee en spul om hout te bewerken. Oh ja, zo’n klein Marshall versterkertje, die je aan je riem kunt bevestigen. In plaats van de prostituee mag ook een pen met een lekker wijf erop wiens kleding verdwijnt wanneer ik de pen op z’n kop houd; of een mok met hetzelfde principe, maar dan wel vanwege de temperatuur (niet dat ik de mok ondersteboven moet houden – echt onhandig).
Pascal: Vermijd cliché cadeaus als sokken. Tenzij je goeie geeft. Die van Stance, of Happy Socks bijvoorbeeld. Onthou bovendien dat mannen eigenlijk grote kinderen zijn. Zo’n doos Star Wars LEGO waarbij je met 1000 stukjes een X-wing bouwt is een geheid succes. Drank is ook altijd welkom. Kies alleen niet zelf, maar laat je slijter zijn werk doen. En mocht je er écht niet uitkomen, dan is een tegoedbon voor ‘iets in natura’ altijd goed. En dan bedoelen we geen waardebon voor de groenteboer, en ook niet aan je broer of vader. Succes ermee!
Luuk: Mannen willen helemaal geen cadeau, ze willen rust. Maar dat kunnen vrouwen hen niet geven.
Heb jij ook een vraag of kwestie waar je maar niet uitkomt en wil je daarin degelijk mannelijk advies? Stuur dan gerust en mailtje naar redactie@hoemannendenken.nl. Kusjes!