Niemand is van onbesproken gedrag. Een minuutje op Twitter en je weet dit. Aart Staartjes wist het ongetwijfeld ook. Online wordt nou eenmaal over de doden niets dan goeds/kwaads/willekeurigs gesproken. Als iemand overlijdt komen er tweets bovendrijven die niet alleen vol lof zijn. Zo gaat het al een tijdje. Desondanks kan hier toch verontwaardiging over ontstaan. Zoals vandaag.
Ik heb geen idee hoe Aart Staartjes was. Ik ken alleen zijn tv-personages. Vooral meneer Aart, uit Sesamstraat. Een sympathieke chagrijn, die goed dwars kon denken.
Ik ken hem niet alleen van vroeger, maar dankzij mijn zoontjes ook van kortgeleden. Meneer Aart was de laatste tijd niet eens de grootste chagrijn van zijn postcodegebied. Buurman Baasje, vertolkt door Martin van Waardenberg, was een stuk erger. Die prikte echt de ballen lek.
Aart was bemiddelaar geworden. Dan wilden Pino & co gewoon spelen in de tuin van Baasje, met een bal, maar dat mocht dus niet. Aart liep dan naar de nog grotere chagrijn toe en gooide zijn moppermodus op volle toeren.
Steen en been klaagde hij over de rottigheid die de kinderen uit konden halen. Hij besloot met “dan kun je ze beter met een bal in je tuin laten spelen. Dan doen ze nog het minste kwaad.” Dan stormde Buurman Baasje woedend op Tommie & co af om mee te delen dat ze in zijn tuin moesten gaan voetballen.
Meneer Aart was dus regelmatig een vredestichter, maar wilde graag zijn imago van mopperkont behouden. Eeuwig zonde dat hij nooit zal kunnen twitteren. Vandaag werd duidelijk dat we hem goed hadden kunnen gebruiken.