Hoe Mannen Denken...

Van ons, voor jullie...

  • Home
  • Archief
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
« Het Coronalied
Het grote corona-provincie-experiment »

Zon, maan en corona

01-04-2020 door Punthoofd

Fotobron: Pixabay.com

Allemaal nog in de ban van deze massahysterie? Tachtigjarige patiënten krijgen in Nederland nog wel zuurstof, maar geen beademing meer. Punt uit. Dus: van harte gefeliciteerd, mocht u binnenkort zelf deze leeftijdsmijlpaal bereiken. En bedenk: wees maar blij dat je niet in Groenland woont. Want daar is nu zelfs een alcoholverbod, omdat ze elkaar daar thuis de hersens inslaan.

Een verjaardag zonder zuipen. Het kan allemaal dus nóg erger.

Gelukkig houden wij, mijn vrouw en ik hier op zes hoog het hoofd nog koel, ondanks vorst aan de grond en een verloren slaapuurtje, waar ik de komende zes maanden weer naar op zoek kan gaan.
Onze eerste levensbehoeften zijn inmiddels weer aangevuld, omdat mijn zoon de smokkelroute gelukkig ook heeft weten te vinden.

Om de sfeer van de gemiddelde kantoorbaan er nog enigszins in te houden, staan we beiden thuis
’s morgens om 9.45 uur rond onze eigen koffieautomaat de dingen van de dag door te nemen. Of liever gezegd; van de vorige avond. Want ’s avonds zijn we uitgeluld en uitgeteld en kijken we met de ogen dicht naar een willekeurige Netflix aflevering, die we daardoor dan de volgende avond weer opnieuw moeten kijken. Zo kom je de tijd wel door natuurlijk.

Naar Op1, Jinek of het NOS-journaal kijken we al een tijdje niet meer. De stikstofuitstoot in Nederland is intussen een heel stuk lager, dus het duo Jetten & Jesse mag nu ook als virologen komen opdraven. Peter R. de Vries is snel een online spoedcursus aan het volgen, anders wordt ie nergens meer gevraagd. DWDD is er nu ook al niet meer.

Tijdens ons dagelijkse gezamenlijk koffiemomentje praten we dan ook alleen over de écht belangrijke onderwerpen in het nieuws. Dingen die er toe doen.

Zo hoorden we tijdens een koffiemomentje het liedje “Ik ben binnen”, van die zingende coltrui voorbij komen. En schiet ik (en mijn vrouw wat minder) in de lach, omdat Marco Borsato – naar nu blijkt – ook Maan schijnt te hebben gedaan. Ik hoop (voor Maan) zonder coltrui en (voor Leontien) hopelijk mét condoom.

Maar lachen ook om onze vriend Kuzu van DENK, die ‘grensoverschrijdend gedrag’ schijnt te hebben vertoond. Mooie uitdrukking voor een aanhanger van Erdogan.

Na de koffiepauze gaat mijn vrouw vergaderen via Skype.
Dan ben ik live getuige van de huiselijke omstandigheden van andere thuiswerkers: “Valt daar nou iemand bij jou van de trap?” Dat soort dingen.

We hebben wel lekker kunnen wijnen in de zon op het balkon. Afgelopen week verschenen er ook die ‘uitdagingen’ op Facebook. De verveling begon ook hier blijkbaar toe te slaan. Mensen gingen ineens foto’s plaatsen van “jij en het strand” of “jij van vroeger”.

Vergeelde zwart-wit plaatjes uit de jeugd van vijftigers en zestigers die vervolgens zelf bij het zien ervan direct naar de spiegel renden om te constateren dat het leven toch wel een stuk sneller was gegaan dan ze zelf eigenlijk dachten.

Ik dacht een doos helemaal zelf naar de voedselbank in Utrecht te zien lopen, maar dat bleken de benen van Wesley Sneijder te zijn.
Hier om de hoek deelde een BOA boetes uit aan drie cokedealers voor te weinig onderlinge afstand.
En toen was het alweer maandagavond.
Rutte & co hadden al aangekondigd ons nog een tijdje langer te gijzelen, maar dit bleek helaas nog niet genoeg zout in den wonde: het Koningslied was ook nog niet helemaal af, blijkbaar. En heet nu “De Zon”.

Zonder Maan en zonder Marco. Wel met Leontien, die nog even een sneer uitdeelde aan “singles eenzaam in een flat” of zoiets.

Ellie Lust zong ook mee.

Was je weerstand voordien nog enigszins op peil, dan weet je het dus nu zeker. Leef je leven, want de dood is toch onvermijdelijk.Met of zonder Corona. Want we gaan uiteindelijk allemaal met de neus omhoog. Van onderstaand liedje word je dus wél vrolijk. Blijf lachen. En blijf nog wel even gezond allemaal!
Tot volgende week.
Hoop ik.

FacebookXLinkedIn
« Het Coronalied
Het grote corona-provincie-experiment »

Het beste van Hoe Mannen Denken

Elke week in je mailbox!

Lees ook

  • Mooie benen

    Je zou het niet zeggen omdat ze nooit op pumps lopen, maar toch is het zo. Zo'n beetje elke man is voor driekwart uit been opgetrokken.

  • Tijgerend door de berg mondkapjes

    Mondkapjes. Je ziet ze inderdaad overal om je heen als je op straat loopt. Nog even en je moet je een weg banen door die rotzooi.

  • Kittige Karin

    Kittige Karin en de open dag

    Kittige Karin met haar kekke korte kapsel gaat met de bus naar de open dag van het praktijkonderwijs. Gratis eten!

  • Zou Victor al thuis zijn…?

    Waarom laten veel mensen, vooral bekende Nederlanders, zich voor het karretje van al die talkshows spannen? Neem de illusionist Victor Mids.

  • Dit is waarom je als autoliefhebber een occasion lease moet overwegen

    "Kijk die patser, met zijn dikke leasebak", zei mijn autogenoot ietwat zurig. Terwijl de wagen die ons inhaalde voor ons alweer kleiner werd, keek hem aan. Hoezo zijn leasebakken per se dik, dacht ik?

  • Gigi Ravelli is een artiestennaam! Waarom nou toch meisje?

    Gigi Ravelli is een artiestennaam! Waarom nou toch meisje?

    Gigi Ravelli heet helemaal geen Gigi Ravelli! Gigi Ravelli heet blijkbaar gewoon Willeke Ravenschout. Iemand met de naam Gigi Ravelli verwacht je op een scooter die met vijf lauwe pizza’s tussen de benen het juiste huis zoekt. Lieve Gigi, ga terug naar de naam Willeke Ravenschout. Het is een prachtige naam.

Punthoofd

Mijn verleden is inmiddels groter dan mijn toekomst. Relativerend cynisme met twee vingers.

Geboortedatum
Ergens in 1959
Geboorteplaats
Oosten des lands
Burgerlijke staat
Getrouwd
Levensmotto
Ik krijg nooit gelijk gelijk. Meestal iets later.

Alle artikelen van Punthoofd

Reacties

  • Jan Admiraal op Twee soorten burgers
  • Henk op Links en rechts
  • Niek op Links en rechts
  • Niek op Wij gen X’ers: eindbazen en -bazinnen!
  • Niek op Riders on the Storm

Recent:

  • Weten dat je tekort schiet
  • McDD – Broer en zus dag!
  • Paddenstoel
  • Twee soorten burgers
  • Pussy-magneet
  • Uncle Lou
  • Afscheid van de collega’s
  • Slimmer straffen
  • Elke dag gaat het sneller
  • Feestje

Bezoek ook eens:

  • Hoe Vrouwen Denken
  • Hoe Ouderen Denken
  • Hoe Kinderen Denken
  • Hoe Gehandicapten Denken
  • Hoe Dieren Denken

Rubrieken

  • Home
  • Mailinglijst
  • Adverteren
  • Over ons
  • Contact