
Bron: Pixabay.com
Binnenkort begint de voetbalcompetitie weer. Op tv zie ik een interview met ene Andries Jonker. Hij is tegenwoordig trainer van Telstar. Dan is hij aardig afgezakt, moet ik zeggen. Ooit was hij de rechter- en linkerhand van Herrn Dr Louis Von Gaal bij Bayern München. Tot Von Gaal daar werd ontslagen. Vóór zijn ontslag werd hij in Duitsland overigens fluisterend Herrn Dr. Louis Christus Von Gaal genoemd, maar dat zijn geruchten.
En sinds Herrn Dr Louis C. Von Gaal de leiding bij Bayern München over deed aan zijn apostel, jongeheer Andries Jonker, die daar toen als interim trainer aan de slag moest, ging het alleen maar bergafwaarts met der Andries. Met Bayern ook trouwens, maar dit terzijde.
Hij werd uiteindelijk trainer van Vfl Wolfsburg en werd daar ook weer ontslagen.
Andries Jonker. Een man die de Duitse taal nog meer dan Von Gaal zelf, een extra dimensie gaf.
Een man met prachtige benen onder een rode korte broek. Een hoofd waarvan je zeker weet; dat is een man van traditie: woensdag een gehaktbal en maandag wasdag. Ook in Duitsland!
Een man die zo mooi kon zeggen: ‘Wie Sie wissen hatte ich eine herzliche Beziehung mit der Louis.’
Zoals gezegd; toen Von Gaal indertijd bij Bayern werd ontslagen, mocht hij – der Andries – het roer overnemen. Hij belde eerst zijn vrouw om raad: ‘wat sal ich doen, Schatz. Ich wil Von Gaal kein dolke in die rükke stechen und…’
‘Zeur niet, Andries. Gewoon doen, ja! We kunnen het geld gebruiken, ja! Bel me niet meer!’
‘Jawohl, Schatz!!’
Daarna stond der Andries de pers te woord: ‘Von Gaal sagte mir; MACH ES! Dus das doe ich maar. Ich wil von Gaal naturlich nicht zuleur stellen.’
Prachtig toch? Ik snap dat afbranden, toen in de pers van Andries, echt niet. Hij sprak ook zo mooi in de microfoon. Alsof hij iets breekbaars in zijn mond droeg. Een knaagdier dat zijn jong vervoert. Zoiets.
Der Andries werd een hele meneer, dort in die Heimat. En toen ineens, werd de man weer gewoon Andries Jonker. Hij heeft veel later nog een twijfelachtige poging ondernomen zijn gezicht te redden en gesolliciteerd als “Andriesje van alles,” bij Bayern München. Die baan leek op zijn lijf geschreven. Hij mocht dan mannen als Robben, Ribéry, Lewandowski en Thomas Müller voordoen hoe ze een bal moeten ingooien. Daar is Jonker namelijk heel goed in, in voordoen hoe je een bal moet ingooien. In feite nam Von Gaal hem daarom ooit mee naar Duitsland.
Daarnaast was en is der Andries zeer sociaal. Hij zegt bijvoorbeeld de krantenjongen elke ochtend gedag. Dat hoor je weinig tegenwoordig. Bovendien zegt hij ‘dank u’ als hij iets koopt bij de bakker.
Verder zie je hem regelmatig de barbecues van zijn buurman bezoeken. Dan trekt hij zijn oude rode trainingsjack van Bayern aan en staat hij enthousiast met de andere buren mee te juichen en schlagers te jodelen terwijl de buurman een reekalf staat te demonteren in de achtertuin.
Intussen gaat het gerucht dat een korfbalclub ergens in Duitsland hem gevraagd heeft trainer te worden. Zijn “bal-ingooi-techniek” was de club opgevallen en nog niet vergeten.
Wij vroegen hem om commentaar. Helaas kunnen wij de reactie niet publiceren maar er kwamen veel woorden in voor zoals Arschloch en Scheisse.
Mooie woorden kortom. Zinnig en to the point, een echte toptrainer waardig! Daarom houden we ook zoveel van Andries en wensen wij hem succes als trainer van Telstar…