
Bron: commons.wikimedia.org (PD-US-1923)
Springen roeien fietsen zwemmen lopen
Op voorhand zeggen mensen in Japan:
‘ミラガぼヱミラガぼヱミラガぼヱ’
(‘We vinden er gewoon geen bal meer an’)
Toch gaat de zaak met veel bombarie open
In de annalen wordt straks neergezet
Misplaatst, corrupt, en ongewenst; Besmet!
Tokyo Qurantaine Blues
Chotto Muzukashii!
Opgesloten zonder overtreding. Alleen een klop op deur als maaltijd aankondiging. In de lange gang met vele gesloten deuren staan links en rechts nog 4 andere maaltijdwagentjes. De brenger onbekend. 3 x per dag, soms met wat extra’s als de bestelling wordt geplaatst per telefoon.
De airco op de laagste stand, de ramen kunnen niet open, Op 16 hoog het uitzicht weggenomen door betonnen woonblokken van 15 etages. Niets is er te zien achter de ramen.
In de kamer de sportschoenen, ongesorteerde paren als mengelmoes van verdriet. Skateboards in hun draagtassen op een stapel in de hoek. De televisie uitgeschakeld, het beeld is zwart. Instructies in de Japanse en Engelse taal op geplastificeerd papier en verticaal geplaatst in een staande houder. Het airco systeem op de laagste stand, het licht van twee staande lampen naast het bed. Het bed niet opgemaakt.
In de badkamer met bad en stortdouche staat een toilet zonder papier. De watertemperatuur van koud naar lauw en warm, de keuze kan worden gemaakt uit het keuze menu op 1 van de armleuningen in de Engelse taal. Aan de binnenkant van de deur 2 kimono’s.