Friet, pizza, hamburgers, hotdogs, buckets met gefrituurde kip… vandaag genieten we er ongegeneerd en in ruime mate van. Niet dat deze lekkernijen op andere dagen niet mogen, maar Junkfood Day – vandaag, vandaag! – geeft je alle excuses om je volledig over te geven aan de smaakvolle geneugten die Moeder Natuur je nooit gaf, zonder je te hoeven verantwoorden tegenover zure healthfreaks. Sure, je kunt van iedere dag wel een Junkfood Day maken. Maar net zoals je je niet dagelijks als een in oranje outfit gehulde malloot gedraagt, is er een dag voor alles, als je het maar netjes doseert.
Dat fastfoodketens vandaag nog niet als een malle op deze trein zijn gesprongen, verbaast me. Ik had verwacht van ‘s ochtends vroeg tot ‘s avonds laat onder een lawine van social media-uitingen bedolven te worden, begraven onder een kleffe deken van gesmolten kaas, stukjes zacht brood, lekkende klodders saus en verlepte blaadjes sla. Die laatste hebben uiteraard weinig met junkfood te maken en worden bij met name broodjes hamburgers vooral toegevoegd vanuit een compositorisch oogpunt, dus puur om wat kleur aan te brengen en het geheel zo wat attractiever te maken. Dat, en om je geweten te sussen omdat alles waar ‘sla’ bij wordt betrokken in beginsel door mannen als een ‘salade’ kan worden bestempeld. Het is maar hoe je het serveert, niet?
Bon. Namens heel de redactie wensen wij je voor nu, straks én tussendoor ontzettend smakelijk eten met al het junkfood dat vandaag op je pad komt. Onze geïntegreerde frituurunit maakt vandaag overuurtjes (geen snack) en de oven blijft voorlopig nog wel even door loeien. Mocht je nog een serveertip hebben voor het een of ander aan bovenstaande of gerelateerde gerechten, laat het ons gerust weten!