
Fotobron: YouTube – Wikimedia | CC BY 3.0
Hoe zou het toch gaan met onze vorige minister van onderwijs? Auke Dennis Wiersma, roepnaam Dennis. We horen niet veel meer van de, wegens woede-uitbarstingen, opgestapte ex-minister. Daarom leek het ons, van Magazine Absurdia, leuk om even lekker bij te schreeuwen met Dennis:
Hoe gaat het met u meneer Dennis Wiersma? Of moet ik zeggen, Dennis W.?
“Ach, gaan we zo beginnen? O, en voor je zelf die flauwe grap maakt: Nee, ik hoef ook geen zwart balkje voor mijn ogen.”
Nou, de toon is gezet, meneer Dennis Wiersma. Wat doet u nu zoal met al die vrije tijd?
“Tja, ik kwam erachter dat ik vroeger niet tot tien heb leren tellen op de basisschool. Vandaar dat ik naar de Mavo moest. En dan ga je toch een soort minderwaardigheidscomplex opbouwen in de loop van de jaren. Nu heb ik alsnog een workshop ‘tot tien tellen’ afgesloten. En ik moet zeggen, je gaat toch anders kijken naar het leven. Er gaat een heel nieuwe wereld voor je open.”
Kunt u dat uitleggen?
“Nou, toen ik nog minister was en zeer onzeker door mijn-niet-tot-tien-kunnen-tellen achterstand, reageerde ik dat af op mijn medewerkers. Ik realiseerde mij toen niet, door mijn eigen onzekerheid toen, dat die kutambtenaren waar ik mee moest werken, soortgelijke trauma’s hadden als ik. Die lulhannessen wisten echt niet eens het onderscheid tussen een schoolopleiding en een natte dweil. Ik bedoel, die klojo’s moesten mijn onderwijsbeleid uitvoeren. En omdat het toenmalige beleid echt nergens op sloeg, wilde ik mijn nieuwe beleid snel doorvoeren. Tja, en dan krijg je dus met die ambtenarenterreur te maken.”
Wat hebt u toch tegen die ambtenaren, meneer Wiersma? Ze doen toch niets?
“Nee! Inderdaad, u zegt het goed, potverdomme. Die kutambtenaren hebben geen sperma, maar kruipolie! Valt het u niet op dat ik potverdomme zeg? In plaats van mijn gebruikelijke godverdomme? Heb ik op die workshop ‘tot tien tellen’ geleerd.”
Meneer Wiersma, in de numerologie is uw getal: 9. Dat vindt u door de getallen van uw geboortedatum bij elkaar op te tellen. In diezelfde numerologie wordt iemand met uw geboortedatum omschreven als ‘koppig’ en ‘besluiteloos’ en ‘iemand met woede aanvallen wanneer hij negatief in z’n vel zit’. Ja, ik verzin dit niet zelf, meneer Wiersma, dit kun je allemaal vinden in het wetenschappelijk tijdschrift Happinez. Aan het eind met een Z geschreven.
“Tja hoe wetenschappelijk kan zo’n rukblad zijn als je een woord eindigt op ‘Z’ in plaats van ‘S’?”
Gaat u nog een vervolgopleiding doen. Een workshop ‘tot tien tellen voor ik ga schelden’, bijvoorbeeld?
“Als je denkt dat je geestig bent met die rukvragen, heb je het mis, lullekop! Waarom stel je die klote vraag trouwens?”
Nou, omdat drie van de zes woorden van u scheldwoorden zijn. Dan heeft u toch nog niet veel geleerd op die eerste workshop. Toch? Of ziet u dat anders?
“Ik heb het anders over rukvragen hè. Hoor je het goed? Ruk! Dat is geen scheldwoord. Ik heb het niet over dat schreeuwerige fuck! Want dát is wel een scheldwoord en dát zou ik gezegd hebben vóór mijn workshop.”
Fijn, dank u voor het bijschreeuwen, meneer Wiersma. Wij wensen u een stress- schreeuw-en scheldloze voortzetting van uw leven.
Zo’n workshop tot 10 tellen zal ik niet volgen. Dat ik geen scheldwoorden meer zou kunnen schrijven vind ik verdomme heel erg.
Het is dat je er een foto bij plaatst want anders zou ik nog denken wie is die Dennis W? En wat gaat hij nu doen? Bij Abert vakken vullen met gevleugeld maandverband? Tja dat komt ervan.
Ach, waarde Paco… is er nog een ‘leven’ na een ministerschap op een ministerie waar de ambtenaren hun hun politieke tijdelijke ‘baas’ moeten dienen.
Bij de 1e kennismaking met deze nieuwe ‘ baas’ moesten de afdeling met elkaar leren schelden, tieren, zuchten, het standaard in te spreken tekst a capella zingen ( ‘de stembanden moeten wel soepel blijven, meneer Bakker van de afdeling Dossier Zwartlakken’) ‘ Momenteeeeeel is het heeeeeel drukkkk! Er zijn nog 25 duizendennnn wachtendennnn voorrrrr uuuuu. Probeeeeert uuuu het laaaater nog eensss’ Deze verbinding wordt NU autoooomaaaties verrrrbrokennn.
Enfin, Dennis W. houdt zich schuil. Als er telefonisch contact gezocht wordt met hem hoor je’ Dit is een AI gefabriceerde tekst:Probeerrrrr het laterrr nog eens!