Hoe Mannen Denken...

Van ons, voor jullie...

  • Home
  • Archief
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
« Interne criticus
Gestrand met de trein »

En zo eindigt de zomer

25-08-2026 door Freek de Man

En zo eindigt de zomer

Fotobron: eigen foto auteur (Freek de Man)

De temperatuur daalt, het wordt killer buiten. De dagen zorgeloos in de zon naderen hun einde. Dat besef komt tot me zonder enige emotie. Het is een waarneming. Een constatering. Het is niet dat de aankomende seizoenen me vullen met angst voor de toekomst. Het maakt me eerder nieuwsgierig naar wat komen gaat. Het is me wel duidelijk dat dit een kantelpunt is, een definitief einde. Onherroepelijk. Het gaat harder waaien. De bomen verliezen langzaam hun bladeren, mijn kruin dunt ook wat uit. Maar elk einde is ook een nieuw begin.

Het einde van de zomer van mijn leven valt samen met het einde van mijn relatie. We maakten samen kinderen, we creëerden een thuis. Ik voelde me voor het eerst in mijn leven vrij, zorgeloos, schaamteloos, en als ik het op papier zet is het definitief. Dus verpak ik het in wollig taalgebruik. Ik was ooit echt gelukkig. Hoe lang weet ik niet, dat doet er ook niet toe. Ze maakte me niet gelukkig. Maar wel gelukkiger. Het is fijn geweest om dat met haar te kunnen delen. Aanhoudende regen maakte de zwakke plekken duidelijk. Er ontstonden lekken. Kleine druppels doen geen kwaad, achterstallig onderhoud maakt een relatie moeizaam. Met het einde van de zomer komt ook het afscheid.

Kinderen maken mijn leven leuker dan het ooit was, maar de constante druk zet de zwakke plekken onder druk. De druk was te veel om samen te verdragen. Nu ik zo de laatste dozen inpak, op de plek die ooit ons huis was, word ik melancholisch. Niet alleen verdrietig maar ook dankbaar. Het is fijn er geweest te zijn. Met kriebels in mijn buik en tranen in mijn ogen is het een dubbel gevoel. Dat past perfect bij het wisselen van de seizoenen. De regen verbergt mijn tranen. Mijn tred verraadt de kriebels.

De zomer van mijn leven eindigt ook, dat heb je nu eenmaal op middelbare leeftijd. Ik trek het vrijgezellenleven aan als een oude winterjas na een warme zomer. Hij zit verrassend comfortabel. Er is geen ruimte meer voor spijt, de tijd is te beperkt voor verwijten en de energie voor boosheid is op. Je kunt verlies best accepteren als je alles hebt gegeven.

Volledig vrij van schaamte en met open armen laat ik los. Zoals ik je ook omarmd heb. Mijn hoop is dat je weet dat wat er ook gebeurt er altijd iemand is die van je houdt zoals je bent. Daar kun je op rekenen. Zonder twijfel kan ik stellen dat ik altijd van je zal blijven houden, al is het wat meer op afstand.

Een blaadje valt op de verhuisdoos die ik in de auto schuif. Meer past er niet in. Dat hoeft ook niet, het is goed zo.

 

FacebookXLinkedIn
« Interne criticus
Gestrand met de trein »

Het beste van Hoe Mannen Denken

Elke week in je mailbox!

Lees ook

  • De bezorger

    En hoe flikt de bezorger het toch om zich zo precies aan die tijd te houden, ondanks files, stoplichten, autopech? Kwart voor 12, ik tap nog eens ‘n espresso en zet de deur vast op ‘n kiertje.

  • De Verlaten Man (382) – Het Grote Wegvallen

    Het duurt niet lang meer, dan is de hele generatie "boven mij" kassiewijle. Weggevallen. Het veilige plafond tussen mij en het hiernamaals (als dat er is) verdwenen. Dan ben ík als volgende aan de beurt. En dat realiseer ik me terdege.

  • Mighty Megan strikes back

    Trots stond ze op het podium, in de ene hand de gouden bal, in de andere de trofee voor de topscorer. Mighty Megan, de vrouw die hoogstpersoonlijk het gastland van de Coupe du Monde Féminine de das omdeed.

  • cherrytomaatjes

    Ejaculerende cherrytomaatjes

    Rond 15.00u pakte ik mijn bakje cherrytomaatjes. Ze waren al lekker koud. Toen ik weer achter de pc van mijn collega zat, stopte ik zo'n rode rakker in mijn mond.

  • De voortsukkelende woningmarkt

    Op de woningmarkt sukkelt men maar door van de ene onproductieve dag naar de andere. Duizenden mensen zoeken een woning die ze niet kunnen betalen.

  • O. Berendsen, man – 25. Karma

    Wat had hij kunnen doen, dacht Otto. Zijn eigen echtgenote midden in de nacht met geweld de deur uit zetten? Alsjeblieft geen scènes in dit exclusieve buurtje vol rechts volk, waar ze toch al bedenkelijk tegen hem aankeken.

Freek de Man

Ik vind dingen. Ik breng ze niet altijd naar de gemeente, zoals het hoort, maar naar deze site. Verder maak ik Tinder-robots, ben ik regerend Nederlands Kampioen hardslapen en recordhouder 100 meter uitzichtloos staren.

levensmotto
Leuzen zijn voor kneuzen.
Twitter
@freekdeman
Favoriete eten
Vleesch
Burgerlijke staat
Stabiel

Alle artikelen van Freek de Man

Reacties

  • Jan Admiraal op Twee soorten burgers
  • Henk op Links en rechts
  • Niek op Links en rechts
  • Niek op Wij gen X’ers: eindbazen en -bazinnen!
  • Niek op Riders on the Storm

Recent:

  • McDD – Broer en zus dag!
  • Paddenstoel
  • Twee soorten burgers
  • Pussy-magneet
  • Uncle Lou
  • Afscheid van de collega’s
  • Slimmer straffen
  • Elke dag gaat het sneller
  • Feestje
  • “U spreekt mij aan op mijn vrouwzijn!”

Bezoek ook eens:

  • Hoe Vrouwen Denken
  • Hoe Ouderen Denken
  • Hoe Kinderen Denken
  • Hoe Gehandicapten Denken
  • Hoe Dieren Denken

Rubrieken

  • Home
  • Mailinglijst
  • Adverteren
  • Over ons
  • Contact